سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فارین پالیسی: تنفر خاورمیانه از ایالات متحده به خاطر حمایت آمریکا از اشغالگری اسرائیل است

مشرق | سیاسی | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 19:57
نشریه آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی با عنوان «پایان خاورمیانه آمریکا»، به بررسی وضعیت ایالات متحده در منطقه غرب‌آسیا پرداخت.
آمريكا،منطقه،نظامي،فارين،روابط،حضور،پاليسي،اسرائيل،گزارش،عرب ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، نشریه آمریکایی فارین پالیسی (Foreign Policy) که یک نشریه تخصصی در حوزه روابط بین‌الملل است، در گزارش اخیر خود با عنوان «پایان خاورمیانه آمریکا»، به بررسی وضعیت ایالات متحده در منطقه غرب‌آسیا پرداخت.
در این گزارش آمده است: «بیش از ۵۰ سال، سیاست‌های آمریکا در منطقه، بر شبکه‌ای پیچیده از روابط با عربستان، اسرائیل، ترکیه و مصر استوار بود.
در ادامه گزارش فارین پالیسی آمده است: «رهبران عربستان، اسرائیل، ترکیه، و مصر، مسیر خود را ترسیم کرده‌اند و آشکارا منافع اصلی ایالات متحده را نادیده می‌گیرند.
به عبارتی دیگر، ۴ ستون آمریکا در منطقه، یعنی عربستان، اسرائیل، ترکیه و مصر، اکنون شکننده‌تر از آن هستند که آمریکا بتواند به آن‌ها تکیه کند.
یا به عنوان مثال، اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، با خرید سامانه پدافندی اس-۴۰۰ از روسیه و باج‌خواهی از اروپا و ناتو، این تغییرات را به نمایش گذاشته است.»
فارین پالیسی در این باره نوشته است: «روابط نفتی میان آمریکا و عربستان به دوران جنگ جهانی دوم باز می‌گردد.
به طوری که آمریکا و متحدانش در اروپا، با واردات نفت و گاز از عربستان در قبال تضمین نظامی آمریکا، وابسته بودند.
این حضور شامل کشورهای سوریه، ترکیه، عراق، اردن، کویت، عربستان، بحرین، قطر، امارات و عمان می‌شود.