سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بومی‌سازی فناوری کلاف لوله مغزی سیار توسط جهاد دانشگاهی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 19:28
بومی‌سازی فناوری کلاف لوله مغزی سیار برای اولین بار در کشور انجام شده که از سوی شرکت ملی نفت به جهاد دانشگاهی واگذار شده است.
لوله،نفت،شركت،حفاري،ساخت،مغزي،پروژه،زمينه،جهاددانشگاهي،سيار، ...

خلاصه خبر

سید عزیز آشنا مدیر پروژه لوله مغزی جهاددانشگاهی اظهار کرد: امروز با امضای این قرارداد فصل جدیدی از کار جهاد دانشگاهی در زمینه ساخت تجهیزات مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران آغاز می‌شود که همان پروژه ساخت لوله مغزی سیار است که به عنوان یکی از محصولات استراتژیک صنعت نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی افزود: لوله مغزی سیار را در دنیا کشور‌های محدودی می‌سازند و چون بازار آن محدود است و مورد استفاده در کشور‌های نفت خیر است هیچ کدام علاقه‌ای ندارند که بازار از آن‌ها گرفته شود و تحمل رقیب را ندارند.
وی اظهار کرد: شرکت ملی نفت حمایت بسیار خوبی از ساخت بار اول این پروژه کرده است و جهاددانشگاهی هم تلاش دارد در پاسخ به این اعتماد و حمایت صوتر گرفته این پروژه را به نحو مطلوب انجام دهد.
امروز نیز شرکت سپنتا به عنوان همکار لوله ساز پروژه قرارداد خود را با سازمان جهاددانشگاهی تهران امضا می‌کند و در ادامه برنامه‌های اجرایی ادامه می‌یابد.
لوله مغزی سیار که از فناوری‌های نوین در صنعت حفاری به شمار می‌رود، شامل یک لوله فولادی پیوسته بدون انقطاع به طول چند هزار متر است که بر روی قرقره‌ای گردان پیچیده شده است.
امکان راندن ایمن لوله به درون چاه‌های نفت و گاز به وسیله این دستگاه فراهم می‌شود.
عملیات مختلف تعمیر، احیاء، سرویس، اندازه گیری و انگیزش چاه از طریق مسیر ارتباطی این لوله انجام می‌شود.