خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهار بازار کنسرت‌های موسیقی در پاییز

مشرق | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 16:28
در این مدت زمان ۴ ماهه، ۱۰۷۰ اجرا، به روی صحنه رفته است که نسبت به یکی - دو سال اخیر و حتی شاید قبل‌تر، از افزایش خوبی برخوردار بوده است.
موسيقي،اجراي،كنسرت،برگزار،ماه،گروه،شهپر،فريدون،شاهنامه،هنرمن ...

خلاصه خبر

سمفونی شماره ٧ بتهوون، رقص در سمنگان اثر حسین ناصحی، رقص‌های مجار شماره ١، ۴، ۵ و ١٠ و قسمت اول سمفونی شماره ۴ برامس، قطعاتی هستند که قرار است در این کنسرت، نواخته شوند.
شب شوپن با فریدون ناصحی
این برنامه که «شب شوپن ولیست» عنوان دارد ساعت ۲۱:۳۰ با اجرای آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان آغاز می‌گردد.
فریدون ناصحی موسیقیدان، مدرس و از نوازندگان باسابقه ساز پیانو است و طی سال‌ها فعالیت هنری با هنرمندان بزرگی همچون فریدون ناصری، ایرج صهبایی و نادر مشایخی همکاری داشته و کنسرت‌های متعددی با ارکسترهای ایرانی و خارجی به اجرا گذاشته‌ است.
«شهپر» و روایت شاهنامه با موسیقی
این کنسرت به بهانه آیین مهرگان و با بهره‌گیری از شاهنامه فردوسی روی صحنه می‌رود.این گروه موسیقی قطعه‌هایی را با شعرهای داستان‌های رستم و سهراب، رستم و اسفندیار، فریدون و ضحاک، منوچهر شاه، کی‌خسرو، افراسیاب و داستان‌های سیاوش در این کنسرت به اجرا درخواهد آورد.
عرفان پرقوه، تنظیم‌کننده، رهبر گروه و نوازنده سازهای بادی و گیتار بیس، مهران منفرد، نوازنده گیتار الکتریک، هومان حیدری، نوازنده سنتور و جواد و تورنگ سلیمانی، نوازندگان سازهای کوبه‌ای از دیگر اعضای گروه موسیقی شهپر هستند.قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان اعلام شده است.