سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیسی وارد نیویورک شد؛ تبیین حقایق و تقویت روابط در دستور کار

مشرق | سیاسی | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 16:18
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، برای حضور در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد لحظاتی پیش در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد.
سازمان،ملل،جمهوري،مجمع،سفر،عمومي،جهان،رئيس،ايران،اسلامي،نيوي ...

خلاصه خبر

رئیس جمهوری پیش از سفر به نیویورک روز یکشنبه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار، رئیس جمهوری گزارشی از برنامه سفر خود ارائه کرد و رهبر انقلاب هم توصیه‌های لازم را بیان و برای رئیس جمهوری آرزوی موفقیت کردند.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ۲۲ شهریور ماه در آستانه برگزاری هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران در نیویورک خطاب به رهبران جهان گفت: درخواست من از رهبران جهان روشن است، اکنون زمانی برای موضع گیری نیست.
دبیرکل سازمان ملل اضافه کرد: برای گرد هم آوردن جهان چندقطبی، به نهادهای چندجانبه اصلاح‌شده و قوی نیاز داریم که در منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین‌الملل تثبیت شده باشند.
نهادهای چندجانبه امروزی که پس از جنگ جهانی دوم ایجاد شدند، قدرت و پویایی اقتصادی آن زمان را نشان می‌دهند.
اظهارات دبیرکل سازمان ملل در حالی است که گفته می شود سران و رهبران برخی کشورها از جمله چین، روسیه، فرانسه و حتی انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل حضور نخواهند یافت.
غیبت این دسته از رهبران و سران جهان نشان می‌دهد که اصلاحات در ساختار سازمان ملل متحد که به نظامی تحت سلطه غرب متهم است در دنیایی که امروز راه چندقطبی شدن را در پیش‌گرفته است، بیش از پیش ضروری است.