خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

موافقت مجلس با تعیین نحوه هزینه کرد درآمدهای گمرکی و مالیاتی حاصل از تجارت مرزی

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 12:42
مجلس مقرر کرد کلیه درآمدهای گمرکی و مالیاتی حاصل از اجرای قانون ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی به حساب مخصوص در خزانه‌داری کل کشور واریز شود.
مرزي،قاچاق،اشتغال،مرزنشينان،تبصره،پايدار،موظف،مناطق،بودجه،قا ...

خلاصه خبر

تبصره ۱- دولت موظف است ظرف شش ماه پس از تصویب نهایی، طرح آمایش و تحول در بازارچه‌های مرزی و طرح توسعه و تجهیز بنادر کوچک استان‌های ساحلی جنوب کشور را تهیه و تصویب نماید.
تبصره ۲- به‌منظور برقراری امنیت و واپایش (کنترل) مؤثر مرزها، وزارت کشور موظف است با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به شناسایی معابر و مسیر‌های اصلی ورود و خروج کالای قاچاق از مرز‌های شرقی، غربی و جنوبی کشور و تهیه اطلس جغرافیای جرم قاچاق در مناطق مرزی اقدام نماید.
دولت موظف است علاوه بر اعتبارات این قانون، بودجه متناسب با اجرای اطلس مذکور را ظرف پنج سال به‌نحوی در قوانین بودجه سنواتی تخصیص دهد که ضمن انسداد کامل مرز‌های غیررسمی استان‌های موضوع تبصره (۱) ماده (۱) این قانون، از فعالیت مبادی ورودی غیرمجاز زمینی و دریایی که خارج از نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران است، جلوگیری به‌عمل آید.