سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی ورزش در جلسه رای اعتماد چه گفتند؟

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 10:00
صبح امروز جلسه بررسی برنامه و صلاحیت کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان آغاز شد و موافقان و مخالفان نظر خود را ارائه کردند.
ورزش،جوانان،ورزشي،پيشنهادي،كميسيون،اسلامي،وزير،ارائه،فرهنگي، ...

خلاصه خبر

در راستای اجرای ماده (۲۰۲) آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر اساس برنامه‌های ارائه شده از سوی هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی با دعوت از وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان در روزسه شنبه تاریخ ۲۱ / ۶/ ۱۴۰۲ به انجام رسید.
رئوس برنامه پیشنهادی کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به شرح ذیل می‌باشد:
سامکاندهی و گسترش ورزش حرفه‌ای با تمرکز بر تقویت ساختارها، فرایند‌ها و لیگ‌های ورزش حرفه‌ای
ترویج فرهنگ، اخلاق و معنویت در ورزش با تمرکز بر اجرای طرح «معرفت» با رویکردافزایش آگاهی و شناخت جامعه ورزش درحوزه اخلاق، فرهنگ و معنویت
توسعه و تقویت ورزش بانوان با تمرکز بر طرح توسعه و حمایت از ورزش‌های مدال آور بانوان و حضور ورزشکاران بانو با پوشش کامل اسلامی در جهت ترویج الگوی زن مسلمان در عرصه‌های بین المللی
تخصص میدانی در حوزه پیشنهادی ارزیابی برنامه وزیر پیشنهادی با تمرکز بر اسناد بالادستی بویژه قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان
داشتن مدیریت و شجاعت لازم و انتصاب مدیران میانی تحول خواه و انقلابی و فعالیت در حوزه‌های مربوطه
توجه بیش از پیش به حوزه جوانان و ضرورت تدوین برنامه عملیاتی در پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به جوانان
طرح توسعه اردو‌ها و فعالیت‌های جهادی جوانان
-طرح توسعه خانه‌های جوانان و ارتقای کیفیت خدمات آن‌ها
تدوین الگوی ایرانی – اسلامی پیشرفت در ورزش کشور و گسترش فدراسیون‌ها و ورزش بانوان منطبق بر هویت ایرانی – اسلامی
انطباق برنامه‌های ارائه شده با اسناد بالادستی:
از سوی دیگر در برنامه وزیر پیشنهادی برای ۸ درصد سیاست‌های کلی نظام در ورزش و وظایف قانونی وزارتخانه برنامه‌ای ارائه نشده است.
کمیسیون فرهنگی با توجه به برنامه‌های ارائه شده مکتوب، و توضیحات شفاهی وزیر پیشنهادی در کمیسیون، و تعهد در اجرایی سازی مصوبات کمیسیون و موارد کارشناسی ارائه شده جهت تحول در برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان به صلاحیت جناب آقای کیومرث هاشمی در تاریخ ۲۱/ ۶/ ۱۴۰۲ جهت تصدی پست وزارت ورزش و جوانان رأی مثبت داد.