خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ترامپ، نانسی پلوسی را مسئول حمله به ساختمان کنگره آمریکادانست

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 09:28
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه ان بی‌سی کشورش گفت که نانسی پلوسی، رئیس پیشین مجلس نمایندگان "مسئول حمله به کنگره آمریکا در ۶ ژانویه است."
كنگره،ژانويه،حمله،آمريكا،پلوسي،متهم،ساختمان،نفر،نانسي،شورش،ر ...

خلاصه خبر

رئیس جمهوری سابق آمریکا در مجموع با ۹۱ اتهام در چهار پرونده جنایی روبرو است.
"فانی ویلیس" دادستان ناحیه فولتون پس از یک سال تحقیقات طولانی، این پرونده را مطرح کرد، خواستار محاکمه ترامپ و ۱۸ متهم دیگر در ماه آینده شده است.
در این کیفرخواست ۹۸ صفحه‌ای نام ۱۹ متهم و ۴۱ مورد کیفری بیان شده که به اخاذی و باجگیری متهم هستند؛ اتهامی که در صورت اثبات ممکن است تا ۲۰ سال حبس برای متهمان به همراه داشته باشد.
کمیته ۶ ژانویه کمیته منتخب مجلس نمایندگان ایالات متحده که برای تحقیق و بررسی شورش ۶ ژانویه ۲۰۲۱ در حمله به کنگره آمریکا تشکیل شده است، پس از ۱۸ ماه تحقیق و بررسی، گزارش کاملی در مورد تحقیقات خود درباره حمله به ساختمان کنگره را منتشر کرد و برغم تبرئه ترامپ توسط سنا در دادگاه فوریه ۲۰۲۱، این کمیته او را در این شورش مقصر دانست؛ شورشی که طی آن، هزاران نفر از حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا یورش بردند و آنجا را غارت کردند.