سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انهدام ۱۱۸ باند سرقت منزل و دستگیری ۳۹۰ مالخر

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 20:28
رئیس پلیس آگاهی فراجا، از کاهش ۱۲ درصدی سرقت منزل از ابتدای سال جاری در کشور خبر داد و گفت: با اقدامات موثر پلیسی ۱۱۸ باند فعال سارقان منزل منهدم شد.
سرقت،منزل،پليس،آگاهي،سارقان،اشيا،كارآگاهان،اطلاعاتي،شهروندان ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، سردار محمد قنبری با اشاره به وعده کاهش سرقت از شروع سال جاری، اظهار داشت: با توجه به اینکه سرقت منزل تأثیر مخربی در ایجاد احساس ناامنی شهروندان دارد پیگیری و پی‌جویی این نوع سرقت در اولویت دوم پلیس آگاهی بعد از سرقت‌های خشن است که چیزی حدود ۸ تا ۹ درصد سرقت‌ها را در کشور در برگرفته است.
وی افزود: به رغم اینکه سال‌های قبل روند افزایش سرقت منزل با رشد ۱۰ درصدی روبه‌رو بود اما امسال با اقدامات صورت گرفته از اول امسال تاکنون شاهد کاهش ۱۲ درصدی سرقت منزل نسبت به مدت مشابه سال قبل در سطح کشور بودیم.
رئیس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه طی ۵ ماه اول امسال ۳۵۴ نفر در قالب ۱۱۸ باند سارقان حرفه‌ای منزل دستگیر شده‌اند، گفت: در این خصوص با اقدامات مؤثر پلیسی تعداد ۳۹۰ مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: شگردهای سارقان، مدیریت کارآگاهان بر صحنه سرقت، شناخت ویژگی‌های حوزه مأموریتی و دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی از جمله عوامل مؤثر در کشف سرقت منزل است.