سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مسدود شدن دارایی ایرانیان در پلتفرم مشکوک خارجی/ دام اسرائیل برای جذب سرمایه شهروندان ایرانی

مشرق | اقتصادی | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 19:28
رفتار صرافی مشکوک کوینکس، موید آن بود که دولت آمریکا عمداً چشم بر برنامه ریزی جذب سرمایه های ایرانیان توسط این پلتفرم بسته و شواهد دیگر نیز از مشارکت تیم های سایبری نزدیک به رژیم صهیونیستی برای جمع آوری دیتای ایرانیان فعال در این بازار حکایت دارد.
ايراني،كاربران،صرافي،خارجي،سرمايه،شهروندان،مشكوك،فعاليت،هويت ...

خلاصه خبر

اگرچه بخش قابل توجهی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال در داخل کشور برای انجام معاملات خود و تبدیل رمزارزها از صرافی‌های ارز دیجیتال بومی استفاده می ‌کنند اما بخشی از کاربران ایرانی نیز به سراغ صرافی ‌های خارجی رفته اند.
به اعتقاد این عده، صرافی‌ های ارز دیجیتال خارجی نکات مثبتی دارند که رغبت کاربران حرفه ‌ای برای مبادله در آن‌ ها را بیشتر می‌ کنند اما این استدلال، فقط یک روی سکه است و به دلیل تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا، پلتفرم های معتبر خارجی اجازه ندارند به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهند و شهروندان ایرانی برای استفاده از این صرافی ‌ها باید دردسرهای زیادی را متحمل شوند.
دام اسرائیل برای جذب سرمایه شهروندان ایرانی
فارسی سازی تمام بخش های صرافی برای جذب ساده تر کاربران ایرانی
این صرافی بی نام و نشان، با ادعای عدم تبعیت از تحریم های آمریکا، تلاش کرد با ایجاد یک شبکه تبلیغاتی و مارکتینگ قوی، شرایطی ساده و سریع را برای ثبت نام کاربران ایرانی و انتقال دارایی های رمزارزی آنها تبلیغ کند به گونه ای که حتی برخی کاربران فاقد پاسپورت، می توانستند با ترجمه گواهینامه یا کارت ملی خود در این صرافی به ظاهر معتبر، فعالیت کنند !
این در حالی است که در هیچ کجای جهان و درباره اتباع هیچ کشوری، امکان فعالیت انتقال و خرید ارز با در اختیار داشتن مدارکی همچون ترجمه گواهینامه وجود ندارد اما یک صرافی مشکوک خارجی، با این ترفند توانست دهها و بلکه صدها میلیون دلار از سرمایه کاربران ایرانی را جذب خود کند.