خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

محمدجواد پاینده: سیاست های فوتبالی عربستان منطق حاکم بر فوتبال اروپا را بهم ریخته است- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | ورزشی، بین‌الملل | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 18:16
کشورهای عربی به خصوص عربستان سعودی همواره به حالت تنفس مصنوعی به فوتبال شان منابع تزریق کرده اند و علی رغم آنکه هزینه ها افزایش یافته است مشکلی برای پرداخت آن نیز نداشتند اما در نهایت تاثیری شگرف در فوتبال این کشورها دیده نشده است.
فوتبال،عربستان،كشورهاي،عربي،ليگ،درآمدزايي،اروپا،فوتبالي،جذب، ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عربستان سعودی مدتی است که سیاست‌های خود را در حوزه فوتبال تغییر داده و به جذب ستاره‌های فوتبال جهان روی آورده است.
ستاره‌های مطرحی چون کریستین رونالدو، نیمار و بنزما راهی عربستان شدند و برای لیگ این کشور بازی می‌کنند.
اما مسئله اینجاست که آیا سیاست‌های محمدبن سلمان، ولیعهد سعودی در جذب این بازیکنان باعث رشد صنعت فوتبال این کشور خواهد شد؟
محمدجواد پاینده سرپرست سابق روابط عمومی فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرگزاری تسنیم توضیح داد:«آنچه که مسلم است ظرفیت مالی لیگ‌های فوتبال کشورهای عربی در حد هزینه‌کرد آنها در سال‌های گذشته نبوده است.
وی در ادامه به مزایای جذب این ستار‌ه های فوتبالی در عربستان پرداخت و گفت: «قطعا بخش قابل توجهی از هزینه‌هایی که برای جذب بازیکنان بزرگ شده است از طریق درآمدزایی جبران خواهد شد و نام بازیکن‌هایی مانند نیمار، بنزما و کریسیتن رونالدو به حدی بزرگ است که پخش فوتبال لیگ عربستان را جذاب کند.
در حال حاضر هم اگر تراز منفی کاهش یافته به دلیل افزایش کمک دولت از جانب صندوق سرمایه‌گذاری عربستان به فوتبال شان است.»
وی درباره آسیب‌های این سیاست‌های فوتبالی عربستان نیز توضیح داد : «این روند به شکل جدی به فوتبال اروپا آسیب زده و منطق حاکم بر فوتبال اروپا را بهم ریخته است.
پاینده در نهایت تاکید کرد که در کشورهای عربی نیروی انسانی برای فوتبال به معنای واقعی مستعد و توانمند نیستند و با وجود سرمایه‌گذاری‌های بالا، لژیونرهای موفق از کشورهای عربی در فوتبال اروپا بسیار اندک و در رده‌های پایین حضور دارند.