سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تولید بنزین از متانول در دستور کار ایران- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 17:45
وزیر نفت گفت: باید از این واحدهای پتروشیمی حمایت کرد تا رفته رفته به جای صادرات متانول، مجتمع های پتروشیمی به سمت راه اندازی واحدهای ام تی جی بروند؛ وزارت نفت در این زمینه آماده حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران است.
پتروشيمي،نفت،واحدهاي،توليد،گاز،وزير،زمينه،متانول،خليج،تأمين،فارس

خلاصه خبر

وی ادامه داد: بر این اساس هر صنعتی که زیرساخت‌های لازم برای ذخیره‌سازی گاز به‌صورت سی‌ان‌جی و ال‌پی‌جی را در مجاورت خود ایجاد کند، وزارت نفت متعهد به تأمین گاز این صنایع خواهد بود.
با ادامه جمع‌آوری گازهای همراه نفت در منطقه شرق کارون و فرآورش آن در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، مشکلات خوراک آن دست از پتروشیمی‌هایی که کمبود اتان و پروپان دارند حل خواهد شد.
وزارت نفت در زمینه تأمین زیر ساخت توسعه و خوراک از این مجموعه حمایت خواهد کرد.
اوجی با یادآوری اینکه برخی واحدهای تولیدکننده متانول کشور مدعی متضرر شدن هستند، ادامه داد: امروزه این واحدهای تولیدی در دنیا به سمت تولید ام‌تی‌جی MTG (متانول به بنزین) روی آورده‌اند، از این رو واحدهای متانولی نیز خواستار سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند، از این رو شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با وجود آنکه بار مسئولیتش بیشتر می‌شود، اما باید از این واحدهای پتروشیمی حمایت کند تا رفته رفته به جای صادرات متانول، مجتمع‌های پتروشیمی به سمت راه‌اندازی واحدهای ام‌تی‌جی بروند؛ وزارت نفت در این زمینه آماده حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران است.
وزیر نفت تأکید کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تولید فرآورده‌های نفتی از متانول باید در دستور کار شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار گیرد.