سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تلاش پشت پرده ترامپ برای کلید زدن استیضاح بایدن- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 17:44
به نظر می رسد دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بر تصمیم جمهوری خواهان برای کلید زدن روند استیضاح جو بایدن تاثیر به سزایی داشته است.
بايدن،استيضاح،جمهوري،كنگره،خواهان،جمهور،رئيس،تحقيقات،آغاز،اظ ...

خلاصه خبر

این در حالی است که هفته گذشته کوین مک‌کارتی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طی نطقی به کمیته‌های مجلس نمایندگان دستور داد یک روند تحقیقات رسمی استیضاح جو بایدن رئیس جمهور را آغاز کنند.
وی افزود: طی چند ماه گذشته جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان متوجه ادعاهای جدی و معتبری درباره عملکرد رئیس جمهور بایدن ـ یک فرهنگ فساد، شده‌اند.
این تحقیقات به‌منظور کسب سوابق بانکی و دیگر اسناد مرتبط با بایدن و پسر هانتر و فسادهای مالی خانواده رئیس جمهور صورت می‌گیرد.
حتی واشنگتن پست اذعان کرده که رئیس جمهور در گذشته در مورد جنبه‌هایی از معاملات هانتر دروغ گفته است.
این در حالی است که گرین پس از ورود به کنگره به عنوان یک نماینده جمهوری خواه در سال 2021، جزو اولین نفراتی بود که روند استیضاح بایدن را پیش برده است.
این در حالی است که ترامپ به عنوان نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، دو بار در طول دوران ریاست جمهوری اش استیضاح شد.
یک بار در سال 2019 و به دلیل تلاش برای فشار بر اوکراین برای انجام تحقیقات درباره خانواده بایدن و یک بار در سال 2021 پس از حمله طرفدارانش به کنگره و تلاش برای ممانعت از انتقال قدرت به بایدن.
اما سنا او را تبرئه کرد.
خبر دیگر اینکه آسا هاچینسون فرماندار سابق آرکانزاس و یکی از نامزدهای جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، اظهار کرد آغاز روند استیضاح جو بایدن بسیار زود است.