سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ایران از سهمش در میدان آرش نمی‌گذرد/ به هر جا اراده کنیم نفت صادر می‌کنیم

مشرق | سیاسی | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 16:45
وزیر نفتگفت: انتظار داریم مباحث مربوط به این میدان را هم از طریق مذاکره با طرف کویتی حل و فصل کنیم؛ جمهوری اسلامی ایران از سهمش در میدان آرش نمی‌گذرد.
نفت،ميدان،دولت،ميعانات،گازي،وزير،وزارت،اوجي،آرش،زنجيره،ارزش، ...

خلاصه خبر

۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۳:۲۲کد خبر: ۴۷۳۴۶۷۲دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
وزیر نفت: ایران از سهمش در میدان آرش نمی‌گذرد
وزیر نفت با اشاره به دیپلماسی وزارت نفت در دولت سیزدهم گفت: جدای از ورود به موضوع پالایشگاه‌های فراسرزمینی، کار روی پتروشیمی‌های فراسرزمینی را هم با همت متخصصان و سازندگان توانمند در کشور آغاز کرده‌ایم.
وزیر نفت ادامه داد: الحمدالله با آغاز به‌کار دولت سیزدهم و تلاش جهادی در وزارت نفت بازارهای مطلوبی را در این بخش پیدا کردیم، هم مصارف میعانات گازی در کشور افزایش یافت و هم بازارهای بسیار مطلوبی در بخش صادرات پیدا کردیم.
اوجی با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها بیش از ۲۱۲ شرکت خارجی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند، افزود: دیگر آرام آرام تحریم‌ها برای صنعت نفت و گاز ایران بی‌معنا و بی‌اثر می‌شود.
در بحث صادرات هم هر جایی که اراده کنیم، صادرات را انجام می‌دهیم.
وی با اشاره به رشد خوب تولید نیز گفت: رشد گروه اقتصادی نفت و گاز براساس اطلاعات بانک مرکزی، در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ درصد بوده است که از بالاترین رشد اقتصادی نسبت به دیگر گروه‌های اقتصادی حکایت دارد، علت هم مشخص است، زیرا تولید نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی افزایش یافته است.