خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیگیری قضایی حادثه معدن طزره دامغان به کجا رسید؟

مشرق | سیاسی | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 16:34
رییس کل دادگستری استان سمنان در مورد پیگیری حقوقی و قضایی علت حادثه فوت ۶ کارگر معدن زغالسنگ طزره شهرستان دامغان دستورهای جدیدی برای پیگیری صادر کرد.
معدن،قانوني،مسئولان،قضايي،جان،دامغان،كاران،مربوطه،حادثه،گاز، ...

خلاصه خبر

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده حادثه انفجار در معدن طزره بیان کرد: پس از وقوع حادثه در معدن رزمجاه منطقه طزره در حوزه قضایی دامغان که منجر به جان باختن ۶ نفر از معدن‌کاران شد، دستور قانونی به مسئولان قضایی مربوطه صادر شد و مسئولان قضایی دامغان باید پیگیری قانونی مطالبات معدن کاران را در دستور کار قرار دهند.
هیات سه نفره برای شناسایی مقصران حادثه معدن
وی بیان کرد: پرونده این حادثه به هیات سه نفره اولیه کارشناسان حوادث ناشی از کار ارجاع و تأکید شد تا مقصران با سرعت و دقت شناسایی شوند و در صورت فقدان رعایت نکات ایمنی، مراتب اعلام شود.
رییس کل دادگستری استان سمنان به مسئولان قضایی دامغان تاکید کرد: تا شناسایی مقصران این حادثه و ادامه روند رسیدگی قانونی، مدیران و مسئولان آن معدن باید در دسترس باشند و به محض نیاز در کمترین زمان ممکن خود را به مراجع قضایی معرفی کنند.