سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خبر خوش برای تهرانی ها؛ واگن های جدید مترو در راه است- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 16:15
سرانجام پس از کشش و قوس های فراوان با پیگیری های شهرداری تهران و مساعدت دولت سیزدهم، 791 واگن جدید مترو وارد ناوگان حمل و نقل پایتخت می شود.
دستگاه،تهران،تومان،اتوبوس،پرداخت،شهر،قرارداد،درصد،واگن،شوراي ...

خلاصه خبر

وی با تأکید بر اینکه قرارداد 630 دستگاه واگن در 13 دیماه سال 97 منعقد می‌شود و در دوره قبل هیچ اتفاقی نمی‌افتد، گفت: قرارداد 60 ماه طول می‌کشد و شرکت «نورینکو» فاینانس را دنبال می‌کند و شرکت «سی آر سی» تأمین قطعات را انجام خواهد داد.
ما علاوه بر سهم 15 درصدی، پرداخت 25 درصد را نیز ابلاغ کردیم و تعداد واگن ها از 630 دستگاه واگن به 791 دستگاه رسید و مشکل شهر تهران برای همیشه حل می شود.
بزرگترین خرید واگن در تاریخ مترو 450 واگن بوده؛ قرارداد 791 واگنی جدید بزرگترین خرید تاریخ است.
مظفر افزود: اگر هزار و 550 دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه شود به شیب تأمین که در نظر گرفته بودیم، خواهیم رسید.
مردم به دنبال رفع مشکلات روزمره هستند و ساعت‌ها معطل رسیدن اتوبوس و استفاده از آن هستند.
سلیمانی با بیان اینکه هزار و 417 دستگاه اتوبوس در شهر فعال است، یادآور شد: بنابر اعلام سازمان اتوبوسرانی 2 هزار و 370 دستگاه اتوبوس فعال و 60 دستگاه مینی‌بوس در سطح شهر فعال هستند و بنابر اعلام دفتر پایش هزار و 558 دستگاه اتوبوس در شهر فعال هستند.
وی ادامه داد: با دریافت 97 دستگاه اتوبوس، در این لحظه هزار و 417 دستگاه در کنار دو دستگاه اتوبوس برقی و 40 دستگاه اتوبوس بازسازی شده و 20 دستگاه دو کابین داریم و هزار و 479 دستگاه اتوبوس در فصل پاییز خواهیم داشت.
در قرارداد مینی‌بوس‌ها 500 دستگاه در تیرماه منعقد شده و بخشی از پیش پرداخت صورت گرفته و 40 دستگاه مینی‌بوس نیز با پارسیان موتور منعقد شده است.
قرارداد بازسازی با شایگان واگن البرز نیز بسته شده اما پیش پرداخت صورت نگرفته است.
عضو شورای شهر تهران افزود: یکی دیگر از پرسش‌های بنده این است که 791 دستگاه واگن مترو که قرارداد آن منعقد شده تا چه زمانی وارد خطوط خواهند شد؟
باید پیش پرداخت هزار و 500 دستگاه را پرداخت می‌کردیم که هزار دستگاه پرداخت شده و باید هزار فقره ملک تحویل می‌دادیم و باید نقل و انتقال انجام شود و قرار بر این شده ماهیانه یکصد دستگاه اتوبوس به ما تحویل دهد.