سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امیدواری رویکرد ویژه جشنواره بیست‌وپنجم قصه‌گویی

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 15:42
دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی گفت: قصه به عنوان یک الگو می‌تواند بهتر از هر ابزار دیگری امیدواری را به کودکان و نوجوانان یاد بدهد.
كودكان،نوجوانان،لبخند،جشنواره،اميدواري،اميد،قصه،ياد،معدني

خلاصه خبر

وی افزود: با توجه به دنیای امروز که پر از ناملایمات و خشونت‌ها برای کودکان و نوجوانان است، گاهی به نظر می‌رسد که امید در این دنیا مخصوصاً برای قشر کودک و نوجوان جایی ندارد.
امروز نیاز است که کودکان و نوجوانان یاد بگیرند حفظ امید و امیدواری به عنوان یک نیروی پیش‌برنده در زندگی‌شان می‌تواند مؤثر باشد تا آینده بهتری داشته باشند و قصه به عنوان یک الگو و نمونه می‌تواند بهتر از هر ابزار دیگری این امیدواری را به کودکان و نوجوانان یاد بدهد.
با توجه به شرایط روز جامعه و افسردگی‌ای که کودکان و نوجوانان پس از دوران کرونا با آن مواجه شدند، احساس ما بر این است که لبخند و شادی می‌تواند برای کودکان و نوجوانان امروزمان بسیار ضروری و حیاتی باشد و قصه‌گویان می‌توانند با انتخاب قصه‌های مناسب این امر را در بچه‌های ما تقویت کنند.
مرحله پایانی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب یلدا برگزار می‌شود.