خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه اندازی ۱۴سایت جدید و دائمی مجهز به فیبر نوری در حرم مطهر رضوی

مهر | دانش و فناوری | دوشنبه، 20 شهریور 1402 - 17:57
مدیر کل ارتباطات استان خراسان رضوی از اتصال تمام سایت‌های حرم مطهر رضوی به فیبرنوری خبر داد.
حرم،سايت،ارتباطات،استان،مطهر،رضوي،شبانه،ارتباطي،شهر،دلگير،رئ ...

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: امسال با تلاش و کوشش شبانه روزی و مساعدت‌های شکل گرفته، ۱۴ سایت دائمی و جدید در حرم حضرت رضا (ع) نصب و راه اندازی شده و سه سایت سیار نیز در صحن‌ها، سراها و ساختمان‌های پیرامونی، تأمین ظرفیت لازم صوت و اینترنت را به عهده خواهند داشت.
وی ضمن اشاره به آمادگی کامل مجموعه ارتباطی استان به منظور میزبانی شایسته از زائران بارگاه منور حضرت رضا علیه السلام گفت: پوشش ارتباطی حرم مطهر امام رئوف در سال گذشته منحصر به سایت‌های خارج از محدوده حرم بود، ولی امسال به حمدالله با تلاش و کوشش شبانه روزی و مساعدت‌های شکل گرفته، ۱۴ سایت دائم و جدید در حرم حضرت رضا (ع) نصب و راه اندازی شده و سه سایت سیار نیز در صحن‌ها، سراها و ساختمان‌های پیرامونی، تأمین ظرفیت لازم صوت و اینترنت را به عهده خواهند داشت.
دلگیر افزود: اتصال کلیه سایت‌های حرم مطهر رضوی به فیبرنوری به منظور انتقال پهنای باند حداکثری، تجهیز ۸۱ سایت در شهر مشهد مقدس به تکنولوژی نسل پنجم و نصب و راه اندازی ۵۱ سایت جدید توسط همراه اول و ۲۴ سایت جدید توسط ایرانسل در سطح شهر به منظور تأمین پایداری ارتباطات و ظرفیت مورد نیاز زائران و مجاورین امام رئوف، از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در مدت یک ساله اخیر است.
وی با اشاره به بهینه سازی، انجام تست‌های فنی و بهبود نرم افزاری سایت‌های قدیمی حرم مطهر گفت: تیم‌های فنی بهینه سازی و رفع تداخل فرکانس به صورت شبانه روزی در مسیرهای پرتردد استان و علی الخصوص شهر مشهد در حال کشیک هستند و نواقص احتمالی ایجاد شده در شبکه‌های ارتباطی را پایش و مشکلات احتمالی را در اسرع وقت مرتفع می‌کنند.
دلگیر در ادامه عنوان کرد: پایش میدانی وضعیت پوشش اینترنت و مکالمه در تمامی صحن‌ها، رواق‌ها، شبستان‌ها و پارکینگ‌های حرم مطهر، گشت‌های منظم ۲۴ ساعته پایش زیرساختی ارتباطات و ایجاد کشیک‌های کامل به منظور حفظ پایداری شبکه ارتباطی در هر لحظه از ساعات شبانه روز و رصد روزانه میزان مشترکان تلفن همراه، ترافیک مصرفی و پایداری شبکه از مهمترین اقدامات ویژه عملیاتی در راستای پوششی پایدار و بدون افت کیفیت در محدوده حرم مطهر رضوی است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان در پایان تصریح کرد: امسال با توجه به پیش بینی ورود بیش از هشت میلیون زائر و مسافر به استان خراسان، شهر مشهد و صحن و سرای منور رضوی، اداره کل ارتباطات استان با تمام قوا آماده میزبانی شایسته از میهمان امام رئوف و خدمت رسانی است.