خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«بیلد» مدعی شد؛ پایان کار اولیور کان در بایرن مونیخ- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم

تسنیم | ورزشی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 11:11
روزنامه آلمانی مدعی شده که دیدار عصر امروز بایرن مونیخ در خانه کلن به عنوان آخرین بازی فصل بوندس لیگا، پایان کار اولیور کان به عنوان مدیر اجرایی باواریایی ها خواهد بود.
قهرماني،آلمان،عنوان،بايرن،مونيخ،كان،باشگاه،فوتبال،بازي،جام،ت ...

خلاصه خبر

دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال آلمان که بین سال‌های 1994 تا 2008 پیراهن باواریایی‌ها را به تن داشت و در سال 2019 هم نامش وارد تالار مشاهیر فوتبال آلمان شد، در 632 بازی در درون دروازه بایرن ایستاد و با این تیم 8 قهرمانی در بوندس‌لیگا، 6 قهرمانی در جام حذفی آلمان، 5 قهرمانی در سوپرجام آلمان، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در سوپرجام اروپا و یک قهرمانی در جام بین‌قاره‌ای را تجربه کرد.
کان که دو بار به عنوان مرد سال فوتبال آلمان، 4 بار به عنوان بهترین دروازه‌بان این کشور، سه بار به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان و در جام جهانی 2002 نیز به عنوان سنگربان و بهترین بازیکن انتخاب شد، پس از آویزان کردن دستکش‌هایش در سال 2008، در رشته مدیریت فارغ‌التحصیل شد و پس از آن وارد وادی بازرگانی شد و همزمان به عنوان کارشناس برای شبکه تلویزیون «ZDF» آلمان نیز فعالیت داشت.