خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استمرار یک تلاش برای ثبت جهانی «دوتار تبری»/ من خسته نمی‌شوم!

مهر | فرهنگی و هنری | شنبه، 06 خرداد 1402 - 11:06
سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» مازندران از تلاش خود و گروهش برای ثبت جهانی دوتار تبری با ساخت یک نماهنگ ویژه و چند فعالیت دیگر خبر داد.
تبري،مازندران،موسيقايي،دوتار،آواي،معرفي،موسيقي،گروه،پروژه،مو ...

خلاصه خبر

جلال محمدی نوازنده دوتار، پژوهشگر و سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه‌ترین فعالیت‌های موسیقایی خود و گروهش توضیح داد: طی روزهای گذشته نهایت تلاش خود را انجام داده‌ایم تا به واسطه همراهی گروه موسیقی «آوای تبری» و «دتاری» بتوانیم شرایطی را برای ثبت جهانی «دوتار تبری مازندران» در یونسکو مهیا کنیم.
البته ابتدا تصمیم داشتیم تا این موزیک ویدئو را با حدود ۴۰۰ نفر از هنرمندان آماده کنیم اما به دلیل شرایطی که در جامعه اتفاق افتاد، موفق به حضور ۱۲۶ نوازنده در قالب نوازندگان خانم و آقا در گروه‌های سنی مختلف شدیم که این فرآیند هم برای ما دربرگیرنده مشکلات و سختی‌های زیادی بود.
این در حالی است که استفاده از دکلمه و برخی دیگر از تمهیدات تصویری برای نمایشی آبرومند از نوازندگی دوتار تبری ویژگی دیگری بود که ما برای تولید این نماهنگ روی آن متمرکز بودیم و امیدوارم توانسته باشد به سهم خود تلاشی برای معرفی جهانی ساز دوتار تبری باشد.