خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 13 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معاون وزیر نفت: می توانیم تا 100 سال آینده نفت و گاز تولید کنیم- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 10:45
مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه در شرکت ملی نفت ایران نگاه به اکتشاف یک برنامه یکصد ساله است، بیان کرد: با توجه به ذخایر کنونی و تولیدی که داریم قادر هستیم با اطمینان تا یکصد سال آینده نفت و گاز تولید کنیم.
نفت،اكتشاف،زمينه،كشور،توليد،توسعه،ايران،مسجدسليمان،ارزش،انقل ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در آیین بزرگداشت یکصد و پانزدهمین سالروز فوران نخستین چاه نفت ایران و غرب آسیا در مسجدسلیمان اظهار کرد: اکتشاف نفت منشأ تحولات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در همه دنیا بوده است و اکتشاف نفت در ایران نیز آغازگر تحولات اقتصادی و سیاسی و گاه نظامی در ایران بود.
مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه در شرکت ملی نفت ایران نگاه به اکتشاف یک برنامه یکصد ساله است، افزود: با توجه به ذخایر کنونی و تولیدی که داریم قادریم با اطمینان تا یکصد سال آینده نفت و گاز تولید کنیم.
خجسته‌مهر گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به ارزش بیش از یک هزار میلیارد دلار نفت صادر کرده‌ایم، در این زمینه بیش از 80 درصد از تولید نفت کشور مربوط به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.