خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شیخ نعیم قاسم: آزادسازی لبنان معادلات منطقه را تغییر داد/ فرنجیه ویژگی های یک رئیس جمهور ملی را دارد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 06 خرداد 1402 - 10:16
معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به اینکه آزادسازی لبنان توسط مقاومت در سال 2000 همه معادلات منطقه را تغییر داد، تاکید کرد، اکنون مرحله پیروزی و قدرت کل محور مقاومت و تزلزل و نابودی اهداف آمریکایی-صهیونیستی است.
لبنان،مقاومت،رئيس،معادله،جمهور،منطقه،روز،كشور،دشمن،شيخ،صهيون ...

خلاصه خبر

آزادسازی لبنان معادلات منطقه را تغییر داد
وی افزود، لبنان برای ما یک کشور با همزیستی مسالمت‌آمیز و حفظ انتخاب‌های شخصی و اعتقادی مردم است.
ما لبنانی قدرتمند می‌خواهیم تا همواره در چارچوب معادله ارتش و ملت و مقاومت، عزتمند باقی بماند و بتوانیم به تحقق اهداف بزرگتر ادامه دهیم که همان آزادی و پیروزی کامل در سطح لبنان و کل منطقه است.
شیخ نعیم قاسم ادامه داد، امروز درحالی بیست و سومین سالگرد آزادسازی لبنان را جشن می‌گیریم که این روز معادلات منطقه را کاملا تغییر داد.
وی در ادامه به بحران سیاسی لبنان اشاره کرده و گفت، لبنان امروز از عدم وجود رئیس جمهور رنج می‌برد و به همین دلیل موسسات قانون اساسی در کشور و به ویژه دولت، نظم خود را از دست داده‌اند.
از طرف دیگر شیخ «علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله طی سخنانی در خطبه نماز جمعه اعلام کرد، مقاومت در کنار ارتش و ملت، معادله قدرت را در لبنان ایجاد کرد و این معادله بود که در مه 2000 بر دشمن صهیونیستی تحمیل شد و موجب شد تا با وضعیتی شکست‌خورده و بدون هیچ قید و شرطی، از لبنان بیرون برود.
همچنین معادله قدرت مقاومت بود که دشمن صهیونیستی را در جنگ جولای 2006 شکست داد و همین معادله از آن روز تاکنون از لبنان در برابر طمع‌ورزی‌ها و تجاوزات و تهدیدات اشغالگران محافظت کرده است.