خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیشرفت‌های ایران در زمینه موشکی سناریو‌های غرب در منطقه را برهم زد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | شنبه، 06 خرداد 1402 - 09:56
یک کارشناس کانادایی معتقد است پیشرفت‌های ایران در زمینه تسلیحاتی معادلات غربی‌ها برای رویارویی با این کشور را برهم زد.
ايران،موشك،رونمايي،خيبر،صهيونيستي،رژيم،برد،جهان،مت،كشور،غربي ...

خلاصه خبر

پنجشنبه و به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، موشک «خیبر» با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع کشورمان رونمایی شد.
موشک خیبر که جدیدترین نسخه از خانواده موشک‌های خرمشهر است، موشکی با سوخت مایع با برد ۲۰۰۰ کیلومتر و سرجنگی ۱۵۰۰ کیلوگرمی است که علاوه بر برخورداری از ویژگی‌های راهبردی از ویژگی‌های تاکتیکی نیز برخوردار است.
کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی در ارزیابی موشک بالستیک جدید خرمشهر ۴ (خیبر) گزارش داد: موشک خیبر که برد آن ۲۰۰۰ کیلومتر اعلام شده و تا اسرائیل می‌رسد در چنین زمانی حامل دو پیام است که به منظور خنثی کردن تهدیدات رژیم صهیونیستی و عناصری بازدارنده در برابر هر گونه ماجراجویی این رژیم صورت گرفته است.
همانطور که ژنرال کلارک بار‌ها هم بیان کرده است، ایران همیشه یکی از چندین منطقه استراتژیک بود که در جنوب غرب آسیا همراه با عراق، افغانستان، لیبی، سوریه، لبنان و چندین کشور دیگر جایگاه ویژه‌ای دارد.
علیرغم تمامی ترور‌ها و خرابکاری‌هایی که طی سال‌ها توسط نیرو‌های انگلیسی-صهیونیستی انجام شد، ایران نه تنها توانسته است قدرت‌های تولیدی صنعتی بسیار پیشرفته‌ای بسازد، بلکه توانسته است به طور مداوم فناوری‌های بازدارنده زیادی را ارائه دهد که شامل موشک‌های کروز دوربرد جدید نیز می‌شود که قابلیت حمله دقیق به همراه جدیدترین موشک‌های بالستیک میان برد را دارد.
مت اهرت، خبرنگار و فعال سیاسی کانادایی است.
او در روزنامه‌های آمریکایی زیادی مشغول به فعالیت است و تحلیل‌های او به ویژه در وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز منتشر می‌شود.