خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گردهمایی دختران خادمه بقاع متبرکه استان قم برگزار شد

مهر | استان‌ها | شنبه، 06 خرداد 1402 - 09:43
قم- همایش «همسایه آفتاب» با حضور دختران خادمه بقاع متبرکه استان قم در مجتمع امامزاده سید علی (ع) برگزار شد.
بقاع،متبركه،موسي،قم،آسيه،خادمان،فرعون،حضرت،برخورد،اشاره،امام ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، همایش «همسایه آفتاب»، اجتماع بزرگ دختران خادمه بقاع متبرکه استان قم، عصر امروز و به مناسبت دهه کرامت و با حضور خواهران خادمه بقاع متبرکه استان قم و با اجرای سید مهدی تحویلدار در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی (ع) برگزار شد.
برخورد خادمان بقاع متبرکه با زائران، تجربه خوب یا بد آنها از حرم‌ها را می‌سازد
استاد حوزه علمیه افزود: زائران، امامزادگان را نمی‌بینند، بلکه خادمان این حرم‌های مطهر را مشاهده می‌کنند بنابراین اگر برخورد خوبی ببینند، خاطره خوبی برایشان می‌ماند یا بالعکس، و ممکن است آن زائر نگوید یک نفر با من بد برخورد کرد، بلکه به حرم فلان امامزاده رفتم و برخورد بدی با من شد.
خدّام بقاع متبرکه خادمان فرهنگ ناب شیعی هستند
وی افزود: تکریم امامزادگان به معنای محبت به رسول گرامی اسلام (ص) است، زیرا بقاع متبرکه، بابی از ابواب ایشان محسوب می‌شوند و در هنگام قرائت اذن دخول به این اماکن مقدسه هم این مسئله ذکر شده است.
حجت‌الاسلام صمدانی ضمن تشکر از همه خدام بقاع متبرکه استان قم گفت: از این جمع بزرگ و گرانقدر تشکر می‌کنم که خود را وقف خدمت به فرهنگ اسلامی و شیعی کرده‌اند.