خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سوغات رئیسی از جاکارتا

مشرق | سیاسی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 09:29
این سفر در بخش انرژی که ظرفیت ارزنده‌ای برای تهران و جاکارتا ایجاد کرده که موجب گسترش روابط تجاری از طریق اتاق‌های بازرگانی دو طرف خواهد گردید.
كشور،اندونزي،سفر،اسلامي،همكاري،كشورهاي،امضا،روابط،فناوري،توس ...

خلاصه خبر

رئیس‌جمهور با قدردانی از مواضع اندونزی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و افغانستان، توسعه روابط را در راستای تأمین منافع دو کشور، مردم منطقه و مسلمانان دانست.
رئیسی در دیدار خانم «پوآن ماهارانی» رئیس مجلس نمایندگان این کشور با اشاره به گفتگوها و اسناد امضا شده با مقامات اندونزی، از توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های انرژی، پزشکی و علمی و فناوری خبر داد و تأکید کرد: هیچ مانعی بر سر راه توسعه روابط دو کشور وجود ندارد.
همچنین این سفر در بخش انرژی که ظرفیت ارزنده‌ای برای تهران و جاکارتا ایجاد کرده که موجب گسترش روابط تجاری از طریق اتاق‌های بازرگانی دو طرف خواهد گردید.
آنچه مسلم است اینکه درگذشته روابط دوجانبه نسبتاً پایدار میان دو کشور برقرار بوده، اما برنامه فعلی این سفر و توافقات آن فراتر از چیزی است که فعلاً وجود دارد.
اما برای تحقق اهداف این سفر مهم می‌بایست بسترهای زیادی فراهم شود تا سطح دو کشور در حد ایده‌آلی ارتقا یابد و جاکارتا به پیگیری سیاست مجدانه خویش در حوزه اقتصاد ملی و عزم راسخ برای تحول‌آفرینی، رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشته است که توانسته به رتبه هفدهم اقتصاد برتر جهان دست یابد و استمرار این روند چشم‌انداز روشنی را در پیشرو خواهد داشت.
از طرفی دیگر جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج‌فارس به‌عنوان یکی از حساس‌ترین موقعیت‌های قدرتمند جهان به‌حساب آمده که می‌تواند تأمین‌کننده نیازهای انرژی کشورهای شرق آسیا باشد که یکی از آن کشورها اندونزی است.