خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راهبرد تحقق عدالت آموزشی با تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

مهر | اجتماعی و حوادث | شنبه، 06 خرداد 1402 - 09:12
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: توصیه ما این است که هر دو آزمون کنکور در یک سال برگزار شود و در زمانی باشد که دانش آموز کل کتاب را خوانده است.
كنكور،آموزش،آزمون،دانش،آموزان،پرورش،تأثير،دوازدهم،درصدي،مصوب ...

خلاصه خبر

همچنین کنکور در دو مرحله اجرا شده و دروس عمومی هم از آن حذف شود.
اما مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به دیده شدن حقوق آموزش و پرورش، معلمان و دروس مختلف کمک نمود.
معاون آموزش متوسطه تصریح کرد: نباید تلاش دانش آموزان را به سه ساعت امتحان دادن در یک آزمون تستی محدود نمود که تنها معلومات حفظی دانش‌آموزان را می‌سنجد.
از نظر آموزش و پرورش زمان برگزاری آزمون اول کنکور در بهمن یا دی مناسب نیست.
پیشنهاد این بوده است که هر دو آزمون کنکور زمانی برگزار شوند که دانش آموزان محتوای کتاب درسی خود را تقریباً تمام کرده باشند
کاظمی تصریح کرد: البته توصیه وزارت آموزش و پرورش به دانش آموزان پایه دوازدهم این است که در آزمون اول به عنوان یک آزمون آزمایشی شرکت کنند و تمرکز خود را برای امتحانات نهایی بگذارند زیرا تأثیر سوابق تحصیلی در آینده ۶۰ درصد قطعی خواهد بود و کنکور تأثیر ۴۰ درصدی خواهد داشت.
معاون آموزش متوسطه خاطر نشان کرد: ما هم آمادگی لازم را برای برگزاری آزمون‌ها داریم.
توصیه ما این است که هر دو آزمون کنکور در یک سال برگزار شود و در زمانی باشد که دانش آموز کل کتاب را خوانده است برای مثال آزمون پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ می‌تواند در پایان اردیبهشت ۱۴۰۲ و آزمون دیگر در مرداد یا تیر ۱۴۰۲ باشد.
سوالات چند روز قبل از آزمون در قرنطینه کامل طراحی و به صورت کد و رمز شده به استان‌ها ارسال می‌گردد و تا دقایقی قبل از آزمون دسترسی به رمز وجود ندارد.