خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«روستای نوفن»، طرح جدید برای اشتغال فناور در روستا ها- اخبار کار آفرینی و اشتغال - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 08:45
مدیر توسعه زیست بوم کسب و کار صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اجرای طرح « روستای نوفن» گفت: این طرح با هدف ورود فناوری به کسب و کارهای روستایی، افزایش بهره وری و اشتغال فارغ التحصیلان و جلوگیری از مهاجرت جوانان در روستاها عملیاتی می شود.
صندوق،كسب،طرح،اشتغال،فناوري،كارآفريني،روستايي،اميد،كارهاي،رو ...

خلاصه خبر

وی بیان کرد: در گذشته سیاست های صندوق در راستای اشتغال محض بود اما امروز موضوع « انتقال فن آوری همراه با اشتغال» برای افزایش مهارت و درآمد روستاییان در اولویت است و صندوق کارآفرینی امید به عنوان حامی اشتغال روستایی طرح "روستای نوفن" را دنبال می کند که با استفاده از محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و انتقال فناوری به روستاها و رونق اشتغال، راندمان تولید افزایش پیدا کند.
حسنی با بیان اینکه این صندوق تنها 16صدم درصد از کل اعتبارات کشور را در اختیار دارد اما توانسته 19درصد از سبد اشتغال های خرد و کوچک را پوشش دهد بیان کرد: همچنین در اعتبارات تبصره 18 نیز شبکه بانکی کشور مکلف شده است که تسهیلات را در حوزه های مختلف برای ایجاد کسب و کارهای خرد و کوچک روستایی اختصاص دهد.
مدیر توسعه زیست بوم کسب و کار صندوق کارآفرینی امید، سوق فناوری به سمت روستاها را از رویکردهای این صندوق دانست و گفت: توسعه کسب و کارهای روستایی با فناوری نوین در اولویت صندوق کارآفرینی امید است که در این خصوص به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.