خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سهم تعاون از اشتغال کشور، فقط 2 درصد- اخبار کار آفرینی و اشتغال - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 08:45
معاون وزیرکار با بیان اینکه 85درصد اشتغال ثبت شده مربوط به طرح های خوداشتغالی است گفت: هرچند تمام اشتغال تعاونی ها در " رصد" ثبت نمی شود، اما بر اساس اطلاعات این سامانه، حدود 2درصد از مشاغل ایجاد شده در بخش تعاونی است.
اشتغال،ايجاد،سامانه،رصد،ثبت،درصد،اشتغالزايي،تعاون،تعاوني،حوز ...

خلاصه خبر

بسترسازی جهت جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی در راستای سرمایه‌گذاری مرتبط با تولید و اشتغال، تدوین سیاست‌های اشتغال متناسب با توانمندی موجود در این بخش، بهره‌مندی از ظرفیت بخش‌های سه گانه دولتی، خصوصی و تعاونی در گسترش فرصت‌های شغلی در حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی را می‌توان مصداق بارز استفاده از تمام ظرفیت‌ها در حل چالش اشتغال دانست.
توان تعاون در خلق اشتغال گسترده
محمود کریمی بیرانوند ،معاون وزیرکار بیان می کند که تنها 2درصد مشاغل ایجاد شده در کشور در بخش تعاونی است.هرچند تمام اشتغال تعاونی ها در " رصد" ثبت نمی شود اما بر اساس اطلاعات این سامانه، حدود 2درصد از مشاغل ایجاد شده در بخش تعاونی است که انتظار می رود در برش های استانی، برای دستگاه های اجرایی تکلیف اشتغالزایی حوزه تعاون لحاظ شود چراکه بر اساس قانون، 25درصد اشتغال کشور باید در این بخش محقق گردد.
وی با بیان اینکه 85درصد اشتغال ثبت شده مربوط به طرح‌های خوداشتغالی است گفت: بررسی اطلاعات ثبت شده در سامانه " رصد" نشان می دهد 85درصد اشتغال ایجاد شده سال گذشته در این سامانه مربوط به خوداشتغالی و سهم کارفرمایان تنها 9درصد است.
به گفته معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد یک میلیون و 300هزار فرصت شغلی طی سال 1401در سامانه کشوری " رصد" ثبت شده است.