خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تعمیر به موقع نیروگاه‌های برق، اقدامی برای کاهش خاموشی‌ها در تابستان

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 08:34
با ثبت رکورد ۱۰۰ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی، امسال می‌توان بیشتر به عدم تجربه دوباره خاموشی‌های سال‌های گذشته، امیدوار بود.
برق،تعميرات،مگاوات،حرارتي،تعميراتي،گذشته،درصد،نيروگاهي،خانگي ...

خلاصه خبر

بعد از خاموشی‌های برنامه‌ریزی و گاهی از پیش تعیین نشده در سال ۱۴۰۰، وزارت نیرو در دولت سیزدهم مصمم شد تا با پوشش شکاف بین عرضه و تقاضای برق و مدیریت بار، برق پایدار را برای بخش خانگی و همین‌طور برای صنایع تامین کند.
با توجه به سهم عمده نیروگاه‌های حرارتی از توان تولید برق در کشور، آمادگی و اتمام تعمیرات نیروگاهی تا پیش از شروع فصل گرم سال، یکی از مهمترین اقداماتی بود که باعث شد برق مورد نیاز بخش خانگی در سال گذشته به شکل پایدار تامین شود.
بر اساس اظهارات وزیر نیرو، در سال ۱۴۰۱ برای اولین بار همه تعمیرات نیروگاهی کشور پیش از ورود به اوج مصرف برق به اتمام رسید.
برای امسال نیز که همراه با افزایش تقاضای برق، وظایف مسئولان این صنعت نیز سنگین‌تر شده، ثبت رکورد‌های بیشتری در صنعت برق هدف‌گذاری شده است.
اسکندری در خصوص میزان باری که از تقاضای برق توسط نیروگاه‌های حرارتی پوشش داده می‌شود، گفت: نیروگاه ها‌ی حرارتی در حال بهره‌برداری، در اوج مصرف ۵۲ هزار مگاوات برق را تأمین می‌کنند.
براساس اطلاعات مستند به دست آمده از صنعت برق، هزینه تعمیرات نیروگاهی که سالانه انجام می‌شود، بسیار سنگین است.