خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از آزادی تا اسارت ؛ حکایت نقشه‌ای «منافقانه» که نقش بر آب شد

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 08:28
کارشناس سیاسی گفت: سیستم قضائی دولت بلژیک عملا افراد بیگناه را تحت تاثیر لابی صهیونیستی به زندان می‌اندازد.
ايران،اسدي،كشورمان،اسدالله،ديپلمات،بازداشت،گروه،نقض،سفر،جمهو ...

خلاصه خبر

پنج سال تمام دیپلمات کشورمان را به جرمی دروغین در پشت میله‌های زندان اسیر کردند؛ دبیر سوم سفارت ایران در وین کسی نبود جز اسدالله اسدی که در سال ۲۰۱۸ در آلمان بازداشت شد.
دلیل این بازداشت هم تهمتی بود که منافقان به وی زدند و اعلام کردند اسدالله اسدی در عملیات بمب گذاری در نشست سالانه این گروه تروریستی دست داشته است.
نشستی که هرسال در روز آخر ژوئن توسط منافقان در برخی از شهر‌های اروپایی برگزار می‌شود تا بلکه نشان دهند اعضای پیر و فرتوتشان همچنان نفس می‌کشند.
این افراد با وعده سفر رایگان به برلین، محل اقامت رایگان و همچنین گردش در شهر برلین به این شهر آورده شدند.»
نقض قوانین بین المللی توسط مدعیان حقوق بشر
ما معتقدیم نقض مصونیت دیپلماتیک و بازداشت آقای اسدی و محاکمه وی در بلژیک یک بدعت غیرقابل قبول است و وزارت امور خارجه همچنان، کشور‌های درگیر این پرونده را مسؤول نقض حقوق دیپلمات کشورمان می‌داند و حق پاسخگویی متناسب را برای خود محفوظ می‌داند.
اما در نهایت شاهد بودیم این آزادی شکست سنگینی برای منافقینی بود که بعد از ۵ سال تلاش مدام رسانه‌ای و باج دادن به وکلای مختلف نتوانستند در برابر مقاومت ایران پیروز شوند و تلاش این گروه تروریستی علیه ایران خود این‌ها را در افکار عمومی جهان رسوا کرد که برای دشمنی با ایران هم ترور شخصیتی و هم ترور فیزیکی را در دستور کار خود دارند و متاسفانه تحت حمایت اروپا نیز قرار دارند.