خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چرا باید نقش زنی که فقط چای می‌آورد را بازی کنم؟/ ما هم آدمیم!

مهر | فرهنگی و هنری | شنبه، 06 خرداد 1402 - 07:56
مهوش افشارپناه بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون ضمن مرور بخشی از خاطرات خود در دوران فعالیت از دلایل کم‌کاری‌اش در سال‌های اخیر و دوری خودخواسته‌اش از دنیای بازیگری گفت.
افشارپناه،نقش،جنوبي،بازيگر،حضور،فيلم،سينمايي،كارهاي،تئاتر،سي ...

خلاصه خبر

مهوش افشارپناه بازیگر باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت‌های این روزهای خود توضیح داد: در حال حاضر در هیچ پروژه‌ای حضور ندارم.
افشارپناه درباره تعداد بالای تجربه‌های تلویزیونی در کارنامه‌اش در قیاس با کارهای سینمایی هم گفت: هر دوی این حوزه‌ها برای من حکم تجربه را دارد و هر کاری که به من پیشنهاد می‌شود، فارغ از اینکه سینمایی باشد یا تلویزیونی من به‌عنوان یک تجربه به آن نگاه می‌کنم.
اگر قرار بود در یک فیلم فقط چای بیاورم و هر از گاهی بچه‌ام را صدا بزنم، ترجیح می‌دهم در خانه خودم این کار را بکنم که بابتش از من تشکر هم می‌کنند!
مهوش افشارپناه روی صحنه تئاتر
تا نوبت به نقش زن جنوبی می‌رسد یاد اسم افشارپناه می‌افتند!
من دو تجربه موفق در نقش زن جنوبی داشتم و از آن به بعد همه برای کاراکترهای جنوبی، قبل از هر چیز اسم افشارپناه به ذهن‌شان می‌آمد!
هر از گاهی هم بابت آن نقش‌آفرینی از من تجلیل هم می‌شود اما در تمام این سال‌ها هر بار سیمرغ خواسته روی شانه‌ام بنشیند، یکی آن را کیش کرده و پریده است
افشارپناه ادامه داد: باور نمی‌کنید من در این مدت چقدر نقش زن جنوبی داشته‌ام و رد کرده‌ام صرفاً به این دلیل که نمی‌خواستم در این نقش تبدیل به کلیشه شوم.
هر از گاهی هم بابت آن نقش‌آفرینی از من تجلیل هم می‌شود اما در تمام این سال‌ها هر بار سیمرغ خواسته روی شانه‌ام بنشیند، یکی آن را کیش کرده و پریده است (می‌خندد).
افشارپناه گفت: اصولاً مردم نسبت به بازیگران جوان به‌گونه‌ای برخورد می‌کنند اما نسبت به پیشکسوت‌ها معمولاً احترام بیشتری قائل هستند.
حدود ۱۵ یا ۲۰ سال پیش بود که برای آزمایشی به مطب دکتر رفته بودم، آقایی جلو آمد و گفت خانم افشارپناه شما اینجا چه‌کار می‌کنید؟
مهوش افشارپناه در نمایی از فیلم «به‌خاطر هانیه»
افشارپناه در پایان گفت: ما بازیگرانی هستیم که از سال‌های قبل از انقلاب تا همین امروز در این حوزه فعالیت داشته‌ایم و همواره تلاش کرده‌ایم تا جایی که می‌توانیم و در توانمان هست، کارهای خوبی را برای ارائه انتخاب کنیم.