خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر ارشاد: تصمیم گرفتیم لایحه قضائی عفاف و حجاب را با دیدگاه دولت به مجلس بفرستیم- اخبار همدان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری، استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 23:15
اسماعیلی درباره لایحه عفاف و حجاب گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث زیادی روی این موضوع صورت گرفت و گفته شد چون لایحه قضائی است دولت نمی تواند در آن دست ببرد، در نهایت دولت تصمیم گرفت این لایحه را با دیدگاه خود به مجلس بفرستد.
فرهنگي،نهاوند،حمايت،فرهنگ،اسماعيلي،انقلاب،اسلامي،متناسب،هنري ...

خلاصه خبر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: 1000 میلیارد تومان برای نقشه راه و طرح ارتقای شاخص‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ و شرایط هر منطقه در کشور که در حال تدوین است اختصاص داده می‌شود که در آن برش شهرستانی نیز تعریف شده است.
وی با اشاره به گرایش جوانان به سمت موسیقی و فیلم های جدید تصریح کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده 91 درصد جوانان موسیقی پاپ گوش می‌کنند و 5 میلیون نفر بالای 21 ساعت در هفته بازی‌های کامپیوتری انجام می‌دهند اگر نتوانیم برنامه و حمایت درستی از انها انجام دهیم به مشکل بر می خوریم.
وی گفت: امروز موسیقی پدیده غالب در بین جوانان است که ما بر این اساس کارهای فرهنگی خوبی را در تهران انجام دادیم و به موفقیت‌هایی نیز رسیدیم نمونه بار این کار اجرای کار سلام فرمانده بود که جهانی شد و مورد حمایت و تایید رهبر معظم انقلاب و نسل نونهال و نوجوان قرار گرفت.
اسماعیلی در مورد تولید مستند زندگی حاج میرزا محمد سلگی در نهاوند گفت: حاج میرزا محمد سلگی برگ افتخار همه ما و تک تک مردم همدان است و ایشان یکی از قهرمانان عملیات مرصاد است و ما و نماینده نهاوند از تولید مستند زندگی این سردار حمایت مادی و معنوی می کنیم.