خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مسکو: آمریکا تسلیحات بیولوژیک در اوکراین تولید می‌کند

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 05 خرداد 1402 - 18:56
وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است.
اوكراين،روسيه،آمريكا،نظامي،بيولوژيكي،پرندگان،بيولوژيك،دفاع،و ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه نیروهای روسی اسنادی را از یک آزمایشگاه در منطقه حفاظت‌شده زیست‌محیطی «آسکانیا-نووا» در استان خِرسون کشف و ضبط کردند، گفت که این اسناد تأیید می‌کند «مؤسسه دامپزشکی تجربی و بالینی خارکیف» روی پروژه‌های بیولوژیکی نظامی پنتاگون موسوم به «Pi-۴۴۴» و «Yu-Pi-۸»، و همچنین آماده سازی برای اجرای پروژه «Flu-Fly-Way» فعالیت کرده است.
افزایش بروز آنفولانزای پرندگان در روسیه نگرانی‌ها را درخصوص مرگ دسته‌جمعی پرندگان به دلیل آزمایشات بیولوژیکی در اوکراین در سال ۲۰۲۱ افزایش می‌دهد».
طبق این گزارش، کریلوف با بیان اینکه تلفات همزمان پرندگان در غرب روسیه به دلیل آزمایشات مداوم و بی‌توجهی به الزامات ایمنی در اوکراین است، گفت: «ما درباره افزایش بروز آنفولانزای پرندگان در روسیه و کشورهای اروپایی نگران هستیم.
به گفته سازمان جهانی سلامت پرندگان، این بیماری دیگر در تمام طول سال ظاهر می‌شود از سال ۲۰۲۱ خسارات ناشی از آن از ۳ میلیارد یورو فراتر رفته است».