خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 13 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۱۲۲ نفر محکوم مهریه در زندان های استان تهران حضور دارند

مهر | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 18:44
دماوند- رئیس کل دادگستری استان تهران تعداد محکومان مالی در این استان را هزار و ۱۷۷ نفر دانست و گفت: ۱۲۲ مورد از این آمار مربوط به مهریه است، باید زمینه آزادی زندانیان این حوزه فراهم شود.
زندانيان،استان،زندان،تهران،وضعيت،قرار،پابند،اشتغال،آزادي،قضا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، علی القاصی روز جمعه در نشست کاهش جمعیت کیفری استان تهران طی سخنانی با بیان اینکه بیشترین جمعیت کیفری در کل کشور را در استان تهران داریم، گفت: وضعیت اشتغال به کار در زندان، وضعیت خوبی نیست، بسیاری از مددجویان اذعان داشتند که پس از ورود به زندان در زمینه‌های تخصصی مانند الکترونیک یا تراش چوب و خیاطی با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال در زندان فرا گرفته‌اند و از این رو افزایش فضای فیزیکی اشتغال در زندان می‌تواند یکی از اقدامات مهم برای اشتغال به کار زندانیان باشد.
وی بر استخراج مشخصات و وضعیت متهمانی که بیش از دو ماه در استان تهران تحت قرار بازداشت قرار دارند تاکید کرد و گفت: معاون قضائی در امور زندان‌ها با نظارت بر این موضوع نسبت به تعیین تکلیف متهمان بررسی و پیگیری لازم و مستمر را صورت خواهد داد، برای بهبود وضعیت زندانیان شعب و قضات ویژه‌ای برای پیگیری امور زندانیان و نهادهای ارفاقی آزادی مشروط اختصاص خواهد یافت و در زندان‌های استان نیز قاضی ناظر زندان به صورت تمام وقت مستقر می‌کنیم.