خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جزئیات بازدید نمایندگان از هرمزگان / آمادگی کامل نیروهای مسلح در جزیره ابوموسی- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 18:14
سخنگوی کمیسیون اصل 90 با اشاره به بازدید اعضای این کمسیون از ابوموسی و تنب بزرگ ، گفت: از نکات مهم بازدید در هر دو جزیره حضور نیروهای سپاه و ارتش بود که امور مرزبانی را در شرایط کاملا آماده ای با استفاده از تکنولوژی های بومی و داخلی انجام می دهند.
جزيره،كميسيون،ادامه،ابوموسي،موضوع،پيگيري،قرار،اصل،مجلس،بازدي ...

خلاصه خبر

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در تشریح روز نخست سفر هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس به استان هرمزگان و بازدید از جزایر ابوموسی و تنب بزرگ اظهار داشت: در این بازدید اعضای هیأت رئیسه کمیسیون از نزدیک با توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران اعم از نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش آشنا شدند.
رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود در ادامه افزود: همزمان یک گروه از کمیسیون در فرمانداری جلساتی برای پیگیری مصوبات با حضور استاندار و فرماندار برگزار کردند و گروهی نیز به بازدید از امکانات پدافندی و دفاعی جزیره ابوموسی رفتند.
وی در ادامه با اشاره به ادامه سفر اعضای هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود از ابوموسی به تنب بزرگ، عنوان کرد: اعضای کمیسیون بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام جزیره تنب بزرگ از اسکله جزیره، مناطق مسکونی و ساختمان شیلات که آماده بهره برداری است به همراه فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه و استاندار هرمزگان بازدید کردند.
خضریان در ادامه با بیان اینکه جزیره تنب بزرگ نیز مانند ابوموسی نیازمند اقدامات توسعه‌ای است، اظهار کرد: قرار شد کمیسیون هر دو جزیره را در دستور کار بررسی برای رفع مشکلات آن قرار دهد.
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه برنامه بعدی هیأت اعزامی کمیسیون اصل نود به استان هرمزگان را بازدید از بندر جاسک عنوان کرد، خاطرنشان ساخت: از نکات مهم بازدید در هر دو جزیره حضور توانمند نیروهای سپاه و ارتش بود که امور مرزبانی را در شرایط کاملا آماده ای با استفاده از تکنولوژی های بومی و داخلی انجام می دهند.