خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هدف گذاری توسعه دانش بنیان در صنعت پتروشیمی/ ظرفیت عجیب توسعه در بخش پتروشیمی کشور- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 17:45
امروزه متوسط ارزش محصولات تولیدی پتروشیمی ایران حدود 500 دلار در هر تن است، درحالی که این ظرفیت وجود دارد با تکمیل زنجیره ارزش در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی، ارزش محصولات تولیدی را تا 10 برابر افزایش دهیم.
صنعت،پتروشيمي،توسعه،كشور،حضور،دانش،بنيان،محصولات،ارزش،توليد، ...

خلاصه خبر

پتروشیمی را می‌توان از یک‌سو ارزآورترین صنعت کشور و از سوی دیگر، پرظرفیت‌ترین صنعت برای توسعه نامید؛ چرا که امروزه متوسط ارزش محصولات تولیدی پتروشیمی ایران حدود 500 دلار در هر تن است، درحالی که این ظرفیت وجود دارد با تکمیل زنجیره ارزش در بخش‌های مختلف صنعت پتروشیمی، ارزش محصولات تولیدی را تا 10 برابر افزایش دهیم.
امروز شاهد رونق حضور دانش‌بنیان‌ها در صنعت پتروشیمی هستیم
ضرورت ادامه روند توسعه دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی در برنامه هفتم
معاون وزیر نفت با تأکید بر اینکه "توسعه دانش‌بنیان‌ها در صنعت پتروشیمی به یک یا دو سال محدود نمی‌شود"، گفت: اگرچه تا امروز در صنعت پتروشیمی ایران در بخش کالا و تجهیزات خودکفایی بیش از 80 درصدی حاصل شده و در بسیاری از بخش‌ها پیشرو هستیم، اما باید در برنامه‌ هفتم توسعه، روند دانش بنیان کردن و بومی سازی دانش مورد نیاز در بخش‌های مختلف صنعت پتروشیمی ادامه یابد، چرا که تقاضا برای محصولات صنعت پتروشیمی روز به روز در جهان در حال افزایش است و نقش‌‌آفرینی این صنعت در دنیای فردا، از امروز نیز بیشتر خواهد بود؛ پس‌هرچه بیشتر به دانش بنیان شدن صنعت پتروشیمی کشور اقدام کنیم، آینده‌ای موفق‌تر و اقتصادی شکوفاتر در این صنعت خواهیم داشت.