خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتقاد آیت الله علم الهدی از لایحه حجاب

مشرق | سیاسی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 17:45
نماینده ولی فقیه در استان خراسان با انتقاد از لایحه حجاب و با اشاره به بررسی این لایحه در مجلس از نمایندگان مجلس خواست تا لایحه‌ای را تصویب کنید که بازدارندگی لازم را داشته باشد.
امام،مجلس،رضوي،هشتم،حجاب،رضا،خدمت،حضرت،كشور،بارگاه،حرم،لايحه ...

خلاصه خبر

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: در دهه کرامت به دلیل توجه خاص به ساحت مقدس امام هشتم(ع)، برای همه ما این توجه به وجود می‎آید که خدام این حرم مطهر تا چه حد مکرم و مخلص هستند.
زمانی که شما قصد ورود به این بارگاه را دارید، اذن دخول می‎خوانید، تصریح می‎کنید که «وَ أَسْتَأْذِنُ خَلِیفَتَکَ الْإِمَامَ الْمَفْرُوضَ عَلَیَّ طَاعَتُهُ وَ الْمَلائِکَةَ الْمُوَکَّلِینَ بِهَذِهِ الْبُقْعَةِ الْمُبَارَکَةِ ثَالِثا» و پس از خدا و رسول، از امام و خادمان درگاهش که فرشتگان موکل بر این بقعه متبرک هستند، اجازه می‎خواهید.
بر همین اساس، خدام حرم مطهر رضوی هم‎نشین این ملائکه هستند و اعم از برادر و خواهر، بدل آن فرشتگانی هستند که از طرف خدا موکل این بارگاه نورانی قرار داده شده‎اند.
خادمان رضوی، قدر خدمت بدانند
محرومیت ‎زدایی، خدمت صادقانه آستان قدس رضوی
آیت الله علم‎ الهدی ضمن تمجید از خدمات آستان قدس رضوی در عرصه محرومیت ‎زدایی گفت: این زیرساخت از گذشته ایجاد شده بود و اکنون تقویت شده تا در نتیجه آن، امروزه حوزه فعالیت و خدمت در حرم مطهر به جغرافیای نورانی این بارگاه محدود نشود، خدمات آستان قدس نه‎ فقط در سطح شهر بلکه حتی در سایر بلاد نیز گسترده باشد، تولیت معزز آستان قدس به صورت هفتگی در سطح شهر تردد می‎کند و به ‎خصوص در مناطق حاشیه شهر، به همشهریان امام هشتم(ع) سرکشی دارد.
کل کشور، مُلک امام رضا(ع) است
امام رضا(ع) محدود به این آستانه مقدس یا این استان نیست بلکه کل کشور متعلق به امام رئوف است.
این مردم رعیت امام رضا(ع) هستند و این کشور، مُلک امام رضا(ع) است.