خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همه در تلاش برای حل مشکل اقتصاد هستند/ لزوم برنامه ریزی کوتاه مدت

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 16:57
خرم‌آباد- نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه دولت، مجلس و همه نهادها در تلاش برای غلبه بر مشکلات اقتصادی و معیشتی و مهار تورم هستند، بر لزوم اجرای برنامه های کوتاه مدت تاکید کرد.
امام،رضا،خرم،جمعه،اشاره،مجلس،شاهرخي،لرستان،الاسلام،حجت،بنياد ...

خلاصه خبر

خطیب جمعه خرم آباد به روز چهارشنبه ولادت امام رضا (ع) نیز اشاره کرد و گفت: نکات برجسته ای در زندگی ایشان وجود دارد و در مقطعی امامت را به دست گرفتند که پدرشان حضرت امام موسی کاظم را به شهادت رسانده بودند و از شمشیر ظلم و ستم هارون خون می‌چکید ولی امام رضا با تدبیر معارف قرآنی و اهل بیت را گسترش داد و محبت اهل بیت را ترویج کرد.
وی خاطرنشان کرد: در زمان امامت امام رضا (ع)، نوبت به مامون رسید و مرکز حکومت عباسی مرو قرار داده شد و امام رضا را به اجبار از مدینه به مرو منتقل کرد تا بتواند پایه‌های حکومت را از تضعیف نجات بدهد و فعالیت‌های دینی و فرهنگی امام رضا کمرنگ و مبارزان علوی را کنترل کند، اما با تدبیر امام رضا این نقشه‌ها منتفی شد.
وی همچنین با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر خاطرنشان کرد: این رویداد شگرف به وسیله رزمندگان اسلام محقق شد و نقش رزمندگان لرستانی هم در این عملیات ممتاز بود.
از این جهت از همه این دلاورمردان و پیشکسوتان ایثار و جهاد تقدیر می‌کنیم و یاد همه شهیدان به ویژه شهدای حاج عمران و آزادسازی خرمشهر را گرامی می‌داریم.
امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد اشاره کرد و افزود: استان لرستانی که فاقد نیروگاه برق بود امروز صاحب نیروگاهی با ۵۰۰ مگاوات تولید شده است، اعلام کردند اگر در لرستان بستر فراهم شود به هزار مگاوات هم می‌رسد و اشتغال بیشتر هم فراهم می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه از فرمانداران و ائمه جمعه و فرماندهان سپاه و اوقاف و تبلیغات اسلامی خواهش می‌کنم با نمایندگان بنیاد علوی نشست برگزار کنند و از فرصت ایجاد شده برای محرومیت زدایی استفاده کنند، هم حمایت کنید هم نظارت تا کارها به شیوه درست انجام شود، افزود: در سال گذشته اعتبارات خوبی اختصاص یافته و امسال هم به همان اندازه و بیشتر تسهیلات اختصاص یافته است.