خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توصیه امام جمعه به مسئولان برای تأمین امنیت اخلاقی جامعه/ با "بی قانونی" رفتار بی قانونی نکنید- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 16:42
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه در امنیت اخلاقی، امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد بایستی کار انجام شود، خطاب به مسئولان گفت: اولین شرطش این است که رفتار خود این عزیزان کاملا قانونی باشد؛ جلوی بی قانونی را با بی قانونی نمی شود گرفت.
امنيت،گردنه،امانت،اسلامي،امام،نماز،انقلاب،شيراز،باور،اشاره،ا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به اینکه یکی از معارف بنیادین انقلاب اسلامی مسئله معادباوری است و اینکه قبول داشته باشیم روز قیامتی است، اظهارداشت: وقتی می‌گوییم یکی از اصول اسلام، معاد است این یک بحث کاملا پذیرفته شده است.
وی با تصریح بر اینکه مدیران و مسئولان نظام اسلامی یکی از پایه‌های تصمیم‌گیری آن‌ها باید مسئله معاد باشد که این کاری که اینجا می‌کنم فردا و در روز قیامت باید در پیشگاه خدا جواب دهم، افزود: برای اینکه این مسئله در ذهن همه ما جا بگیرد که واقعا در انقلاب اسلامی باید معاد باوری مبنای تصمیم گیری باشد.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه صراط 3 گردنه دارد که این سه گردنه را جبرئیل معرفی کرده است، ادامه داد: در گردنه اول که به سختی خلائق عبور می‌کنند؛ گردنه اول امانت است لذا همگی مدیران مسئول بدانید که شغل‌ها، پول‌ها، امکانات شهری و اجتماعی و دولتی و غیر دولتی امانت است.
خائن در امانت از این گردنه رد نمی‌شود لذا خیانت در امانت آدم را گرفتار می‌کند.
امام جمعه شیراز اظهارکرد: این نظام اسلامی امام راحل نگفت امانت است؟
این شهدا نگفتند خون دادیم تا شکل گرفته است امانت دست ما نیست؟
وی با اشاره به گردنه سوم " عَلَیْهَا رَبُّ اَلْعَالَمِینَ"، انسان با خدا مواجهه می‌شود و قاضی روز قیامت خداست، ادامه داد: باور امام راحل روزی که انقلاب کرد، باور شهدا، باور ایثارگران و جانبازان این موضوعات بوده است و باور رهبر عظیم‌الشان انقلاب این است.