خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تأکید ائمه جمعه استان تهران بر همراهی دولت و مجلس برای رفع مشکلات مردم- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 16:42
ائمه جمعه استان تهران با تأکید بر لزوم همراهی دولت و مجلس ابراز داشتند که مشکلات مردم زیاد است، نمایندگان قانون های لازم را تصویب و با فساد، انحصارطلبی و تورم مبارزه کنند و در قانون گذاری و هماهنگی با دولت در رفع مشکلات پرشتاب تر کار کنند.
مجلس،مشكلات،نمايندگان،پرديس،امام،نماز،جمعه،اسلامي،اشاره،حضور ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران ، حجت‌الاسلام رضا جوکار امام‌جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه که در مصلی برگزار شد ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: نماز باید در خانواده‌ها و جامعه در اولویت قرار گیرد تا بسیاری از مشکلات رفع شود و اعضای خانواده یکدیگر را نسبت به اقامه نماز یادآوری و دعوت کنند و صدای اذان مسجد باید مردم را آگاه کند که این مهم مصداقی از امر به معروف و نهی از منکر است.
خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه سفر امام رضا (ع) به ایران دستاوردهایی همراه داشت و موجب بالا رفتن معرفت مردم نسبت به جایگاه امامت شد، ادامه داد: هجرت تمدن‌ساز امام رضا (ع) در رشد عمقی مکتب شیعه و پذیرفتن امام جواد (ع) در جایگاه امامت در انسجام و تبیین تشیع مؤثر بود که موجب تبدیل شدن ایران به شیعه‌خوان اهل بیت (ع) و زمینه سازی ظهور شد.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین‌ حسن لزومی خطیب نماز جمعه پاکدشت در خطبه‌های این هفته با اشاره به حضور 6 هزار امامزاده در ایران اظهار داشت: 3 هجرت مهم در تاریخ اسلام صورت گرفته که بسیار پربرکت است، هجرت پیامبر از مکه به مدینه، هجرت امام رضا (ع) از مدینه به خراسان و هجرت امام حسین (ع) از مدینه به کربلا؛ این هجرت‌ها و ورود امام رضا (ع) باعث شد تا مردم ایران شیعه بودن را یاد بگیرند.
وی افزود: در کشور ایران 6 هزار امام‌زاده وجود دارد که عمدتاً از نسل امام هفتم هستند، برخی از امامزادگان خیلی بزرگ هستند و به پیامبران مربوط می‌شوند چون حضرت دانیال در خوزستان و حضرت شیث؛ جمهوری اسلامی ایران به برکت این امامزادگان شکل گرفت.