خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از دستگیری شرور مواد فروش تا ثبت ۲۷ فقره سرقت در پایتخت

مهر | اجتماعی و حوادث | جمعه، 05 خرداد 1402 - 16:28
طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد از دستگیری شرور مواد فروش تا ثبت ۲۷ فقره سرقت که ماموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند.
پليس،تهران،متهم،مأموران،دستگيري،رئيس،كشف،سرقت،پيشگيري،سرهنگ، ...

خلاصه خبر

ثبت ۲۷ فقره سرقت محتویات خودرو در تهران
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری ۲ موتورسوار و کشف ۲۷ فقره سرقت محتویات خودرو خبر داد.
سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر افزایش سرقت محتویات خودرو در محدوده کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس، پیگیری جدی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی کلانتری این محل قرار گرفت.
رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: با اقدامات اولیه و بررسی سوابق مجرمان، مأموران کلانتری به دست آوردند راننده و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت با پرسه زنی و شناسایی خودروهایی که ایمنی کمتری دارند، مرتکب سرقت محتویات خودرو می‌شوند.
وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات اولیه مشخصات ظاهری متهمان را به دست آوردند، ادامه داد: مأموران با به دست آوردن سرنخ‌هایی، ۲ سارق را در هنگام پرسه زنی شناسایی و دستگیر کردند.
این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان پس از انتقال به کلانتری و ۲۷ فقره سرقت محتویات خودرو در محدوده کلانتری شهرک قدس اعتراف و تا کنون ۱۲ تن از مال باختگان شناسایی شدند.
به گفته سرهنگ گودرزی سارقان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
وی گفت: متهم در همین حین به طرف شهروندی که در حال گذر از خیابان بوده حمله‌ور و با تهدید سلاح سرد از وی اقدام به زورگیری و سرقت تلفن همراه وی کرده که مأموران به سرعت برای دستگیری زورگیر وارد عمل شدند و متهم به محض رؤیت خودروی گشت با موتورسیکلت از محل متواری شد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم ۳۶ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۱۰ فقره سرقت مشابه معترف و اظهار داشت پس از سرقت و زورگیری تلفن همراه اموال مسروقه را به فرد معینی فروخته است.
سرهنگ گودرزی در پایان با اشاره به سوابق متهم در امر سرقت خاطرنشان کرد: در این رابطه ۵ شاکی شناسایی و شناسایی مالخر اموال مسروقه در دستور کار پلیس قرار دارد.
دستگیری ۲ جاعل و کلاهبردارحرفه‌ای
سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهمان به جعل تراول و کلاهبرداری و پول‌شویی اعتراف کرده‌اند، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۴۵ میلیارد ریال اعلام کردند.