خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قانونی‌شدن آموزش «شیطان‌پرستی» در مدارس آمریکا+فیلم و عکس

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 05 خرداد 1402 - 16:28
حکم این قاضی فدرال، فتح بابی قانونی و حقوقی برای ساختارمند کردن و مشروعیت‌بخشی به آموزش مستقیم و صریح تفکرات شیطان‌پرستی در مدارس ایجاد کرده است.
شيطان،مدرسه،معبد،شيطاني،فدرال،حكم،قاضي،دادگاه،آموزشي،پنسيلوا ...

خلاصه خبر

معبد شیطان، که به گفته وب سایت خود، وجود خدا و شیطان را انکار می کند(که البته دروغ محض به نظر می رسد و فلسفه‌ی وجودی آن زیر سوال می رود)، یک گروه فعال سیاسی است که به اعتراض به وجود نمادهای مذهبی در مکان های عمومی و تمسخر مسیحیت با ارائه «غسل-زدایی»(تلوّث/نجس کردن) و برگزاری «عشای شیطانی» شهرت دارد.
سپس معبد شیطان شکایتی را در دادگاه فدرال تنظیم و استدلال کرد که به دلیل دیدگاه‌های خود مورد «تبعیض» قرار گرفته است، که البته این مساله از سوی مدرسه انکار شد.
قاضی فدرال در حکم خود نوشت که «مسوولان مدرسه باید به [باشگاه شیطان بعد از مدرسه] (ASSC) اجازه دهند تا در مکان و در تاریخ هایی که طرفین به طور مشروط بر سر آن توافق کردند ...
این شکایت از طرف معبد شیطانی توسط گروه‌ها و سازمان‌های چپ‌گرا و سندیکایی چون اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، ACLU پنسیلوانیا و Dechert LLP در دادگاه فدرال مطرح شد.