خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مردم در آزادی خرمشهر محور اصلی بودند

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 16:06
سردار محمدرضا نقدی گفت:در آزادی خرمشهر مردم محور اصلی بودند و در صورت پای کار نبودن آن ها، نیرو‌های مسلح نمی‌توانستند به چنین پیروزی بزرگی دست پیدا کنند.
مردم در آزادی خرمشهر محور اصلی بودند

خلاصه خبر

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران:
سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر و اولین یادواره ۲۴۰۰ شهید بخش کن استان تهران با اشاره به اینکه همه مردم جهان مدیون فداکاری رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس هستند، گفت: سالروز آزادسازی خرمشهر یوم الله و روزی است که قدرت خدا متجلی شد.
وی با اشاره به این بیان رهبر معظم انقلاب که خرمشهر‌ها در پیش است، بیان کرد: درسی که امروز از فتح خرمشهر و فداکاری شهدا باید بگیریم این است که یکی از خرمشهر‌های اشغال شده، قلب و ذهن تعدادی از مردم ما است که اسیر تفکرات دشمن در سبک زندگی، حجاب و مسائل‌های اجتماعی شده‌اند، البته باید توجه کرد که همانطور که امام راحل وعده آزادسازی خرمشهر را در گذشته دادند امام امروز ما نیز وعده نصرت و پیروزی در این خرمشهر اشغالی را داده‌اند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با اشاره به برخی دلایل اشغال خرمشهر اعم از وجود نفوذی‌ها، غفلت‌ها، دشمن‌ناشناسی‌ها، دست‌کم گرفتن تهدید‌ها و عدم حمایت از رزمندگان در آن زمان، ادامه داد: با وجود مشکلاتی که منجر به اشغال خرمشهر بود مسائلی موجب شد دشمن در این نبرد شکست بخورد که مهم‌تر از همه آن‌ها آن‌ها ایمان به درستی راه رزمندگان و مردم، توکل و ایمان به نصرت الهی و تلاش همگانی بود.