خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جزئیات حمله گروهک تروریستی به مرز سراوان/پیشنهاد عضو کمیسیون امنیت ملی به پاکستان- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 15:44
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی جزئیات حمله گروهک تروریستی به مرز مشترک بین ایران و پاکستان که منجر به شهادت 5 مرزبان ایران شد را تشریح کرد.
مرزباني،پاكستان،نيروهاي،امنيت،مجلس،گروهك،داخل،برجك،محل،ملي،د ...

خلاصه خبر

شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حمله افراد مسلح تروریست به برجک مرزبانی در سراوان در مرز با پاکستان و شهادت تعدادی از مرزبانان کشورمان، گفت: پس از این اتفاق هیئتی از کمسیون امنیت ملی مجلس به این منطقه سفر کردند و با مسئولان مرزی و استانی دیدار کردند که این ماموریت امروز به پایان می‌رسد .
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه نیروهای معاند و گروهک‌های تروریستی منتظر انتقام سخت نیروهای ایران باشند، گفت: پیشنهاد بنده به عنوان عضو کمسیون امنیت ملی مجلس این است که اگر دولت پاکستان نا‌توان از ایجاد امنیت در مرزها است ایران می‌تواند کمک کند تا در داخل خاک پاکستان و با پیشنهاد خود پاکستان امنیت ایجاد کند؛ ما این توانایی را داریم مانند زمانی که داعش به مرزهای ما با عراق نزدیک شده بود، دولت عراق موافقت کرد که ما در صورتی که داعش به مرزهای کشورمان نزدیک شد بتوانیم تا عمق 30 کیلومتری وارد عراق شده و با آنها مقابله کنیم.
رئیس کارگروه مرز مجلس در پایان اضافه کرد: اگر پاکستان توان ندارد اجازه بدهد که نیروهای ما که آمادگی لازم را دارند با همکاری و توافق دولت پاکستان در داخل خاک این کشور با پدیده‌های ضد امنیتی برخورد کنند.