خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لزوم پرهیز مدیران از استخدام‌های سفارشی در اردبیل

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 15:41
اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ظرفیت های استخدامی در کشور جزو حقوق عامه است که باید مدیران در راستای رعایت این حقوق از استخدام‌های سفارشی پرهیز کنند.
ايران،اسرائيل،وزير،مسجد،اسلامي،نماينده،آمريكا،اهانت،عاملي،مل ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های استخدامی باید بر اساس عدالت و قانون تقسیم شود، گفت: بی عدالتی در این باب هم ایمان سوز است و هم باور سوز دو چیز نظام عدالت را در جامعه بهم می‌ریزد یکی جهت حب مال است و دیگری حب اولاد و کسی که از باب حب اولاد به نماینده مجلس مراجعه می‌کند دستور استخدام می‌گیرد چنین استخدامی قطعاً حرام و هر چه در ازای آن گرفته شود حرام دیگر است یعنی انسان سی سال به حرام خوری مبتلا می‌شود.
آیت‌الله عاملی افزود: از رئیس جمهور می‌خواهم به وزیران دستور مؤکد دهد که با خضوع در برابر نماینده آبروی نظام و انقلاب را نبرند که برای ما پذیرفته نیست یک وزیر بگوید من در اثر فشار نماینده به مدیر خود دستور استخدام نوشته‌ام ولی به مدیر خود گفته‌ام عمل نکند!
حاکمیت ملی کشورها نمی‌تواند ملعبه دست رژیم غاصب باشد
وی افزود: اخیراً در اسرائیل صهیونیست‌ها تظاهرات موسوم به پرچم را به راه انداختند و به مقدسات اسلامی و به مسلمان‌ها اهانت بی‌شرمانه کردند، در تظاهرات پرچم اسرائیلی‌ها در اهانت و فحش به مقدسات اسلامی و به مسلمان‌ها و عرب‌های کم نگذاشتند به رسول خدا فحش‌هایی گفتند که قابل گفتن و نوشتن نیست، شعار می‌دادند که هم عرب‌ها و هم مسیحی‌ها باید فلسطین را ترک کنند شعارهای مفصلی دایر بر لزوم انتقام از فلسطینی‌ها همه جا را گرفته بود همه این‌ها اقتضای طبیعت آنهاست اما آنچه یک مسلمان را شدیداً آزار می‌دهد این است که وقتی آنها بدترین فحش‌ها را به رسول خدا می‌گویند چرا بعضی از دولت‌های اسلامی تعصب پیامبر را ندارند.
خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: کسانی که برای آنها سفارت دادند یا رفتند در ملک غصبی سفارت باز کردند آیا فردای قیامت خواهند توانست به صورت رسول خدا (ص) نگاه کنند اگر به پدر این رئیس جمهورها کسی فحش بگوید اعدام او قطعی است اما به رسول خدا (ص) که پدر کل امت است، بدترین فحش‌ها را صهیونیست‌ها می‌گویند اما این رؤسای جمهور به ارتباط با آنها افتخار می‌کنند، ما شیعه ما شیعه امامی هستیم که در عقد قرار داد صلح حدیبیه حاضر نشد حتی با دستور پیامبر روی کلمه رسول الله خط بکشد و لذا با «ساب النبی» ارتباط برقرار نمی‌کنیم بلکه انتقام پیامبر اعظم را از او می‌گیریم.
وی گفت: متأسفانه وزیر امنیت اسرائیل که فردی بسیار تندرو و افراطی است روز یکشنبه وارد مسجد الاقصی شد و عربده کشید از آن بدتر نتانیاهو هیأت دولت را در روز یکشنبه در تونل زیر مسجد الاقصی برگزار کرد آنها زیر مسجد الاقصی را با ۶۴ تونل کلاً خالی کرده اند و دنبال معبد سلیمانی هستند و زیر مسجد را چنان خالی کردند که هر لحظه ممکن است فرو ریزد.
آیت الله عاملی با اشاره به تحریم‌های اخیر صورت گرفته توسط اروپایی‌ها خاطر نشان کرد: اروپایی‌ها گاه گاهی به عنوان دفاع از حقوق بشر در ایران تحریم‌هایی را برای ایران وضع می‌کنند هم خودشان و هم جهانیان می‌دانند علت اصلی حقوق بشر نیست و الا باید وسیع‌ترین تحریم را برای اسرائیل وضع بکنند غرض ایجاد التهاب در داخل ایران و خاضع و منقاد کردن دولت و ملت ایران و اخذ باج در مرحله مذاکره است مخصوصاً تحریم بسیج دانشجویی که این هفته صورت گرفت برای آنها افتضاح بود چون این مجموعه یک مجموعه کاملاً فرهنگی است من در جواب این تحریم‌ها به یک قصه اکتفا می‌کنم.