خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هر حاجی ایرانی سفیر مردم کشور در جهان اسلام است

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 15:34
اصفهان- امام جمعه موقت اصفهان گفت: همانطور که مقام معظم رهبری به سفرای ایران دستور دادند که شما نماینده یک ملت در کشورهای خارجی هستید، هر حاجی ایرانی هم سفیر مردم ایران در جهان اسلام است.
امام،ايران،جمعه،ميردامادي،خداوند،اصفهان،اسلام،رباخواري،جايز، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدمجتبی میردامادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: هیچ‌کسی جز خداوند شفیع نیست، اما خداوند شفاعت و ولایت را به اذن خود و طبق آیات قرآن به انسان‌ها واگذار می‌کند و قاعده ولایت فقیه نیز در ادامه همین مسئله است.
وی با بیان اینکه حجاب جز تأکیدات اسلام است، افزود: گناه علنی جرم است، لایحه‌ها باید بعد از مجلس به شورای نگهبان برود و در حال حاضر برای قضاوت در خصوص لایحه حجاب و عفاف زود است، اما آن چه که مردم می‌خواهند این است که از نظر ولی فقیه در مصوبات و لوایح استفاده شود.
وی با اشاره به دهه کرامت و تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)، اظهار کرد: اگر امام رضا (ع) این هجرت تاریخی را نکرده بودند، شاید شیعه از بین می‌رفت.
امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: یکی از گناهان بسیار بزرگ در اسلام رباخواری است، تا آن جایی که در قرآن آمده است که اگر حاضر نیستید دست از رباخواری بردارید، بیایید اعلام جنگ با خدا و رسول خدا (ص) کنید.