خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

موشک های دوربرد قدرت تجاوز دشمنان به خاک ایران را از بین برده است

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 خرداد 1402 - 15:34
رشت- امام جمعه رشت گفت: موشک های دوربرد نقطه زن و سلاح های پیشرفته ایران قدرت تجاوز دشمنان به خاک کشورمان را از بین برده است.
ايران،اشاره،رشت،جمعه،امام،روابط،انقلاب،توجه،رضاشاه،ديپلماسي، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت ضمن گرامیداشت دهه کرامت اظهار کرد: اهل‌بیت عصمت و طهارت، همه درس‌ها نسبت به روابط اجتماعی را به جامعه مسلمان و بشر آموخته‌اند.
امام جمعه رشت با اشاره به جایگاه امروز مردم ایران در جهان ادامه داد: مردم ایران در تصمیم گیری‌ها بسیار هوشمند عمل کردند و رمز ماندگاری انقلاب و رویش‌های جدید در میان مردم نسبت به انقلاب همین فهم عمیق مردم بوده که امام راحل به ملت آموختند.
وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان دیپلماسی و تأکیدات ایشان پیرامون ۳ مسئله حکمت، عزت و مصلحت تصریح کرد: توجه به اصل عزت در دیپلماسی، به معنای دوری جستن از التماس در روابط بین‌الملل و تکیه بر اصول و ارزش‌های ملت ایران است.
وی افزود: برخی دولت‌های بعد از انقلاب به‌خاطر عدم توجه به نکات مذکور، در روابط بین‌الملل ملتمسانه برخورد می‌کردند و توجه به اصل حکمت در دیپلماسی نیز به معنای تعامل خردمندانه و محاسبه شده همراه با قدرت و حکیمانه برخورد کردن در روابط اجتماعی و بین‌الملل است.