خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مرغ از قفس پرید!؟

مشرق | سیاسی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 14:57
ايران،آمريكا،تاسيسات،هسته،ميشود،زدن،قادر،آسيب،اسرائيل،خبر،جم ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، عبدالرحیم انصاری، یکی از کاربران فضای مجازی در صفحه توئیتر خود متنی را با عنوان «مرغ از قفس پرید!؟» منتشر کرد:
اولا بمباران تاسیسات هسته ای ایران کار آسانی نیست، و دشمن باید برای این کار مسافتی بسیار طولانی را طی کند که دشواری های خودش را دارد؛ ثانیا ایران یکی از پیشرفته ترین رینگ های پدافندی دنیا را دارد که نفوذ در آن و رسیدن به مراکز حساس حتی برای آمریکا و اسرائیل کار آسانی نیست؛ ثالثا دشمن برای هرگونه حمله به مراکز حیاتی کشورمان قبلا باید ریسک پاسخ های کوبنده جمهوری اسلامی را پذیرفته باشد، و از آنجا که واقعه عین الاسد هنوز پیش چشمان آمریکایی ها است، خوب میدانند ایرانی ها اهل شوخی و تعارف نیستند.
ایران مدت ها است از نقطه گریز عبور، بازدارندگی اش را تثبیت، و حالا خود به یک قدرت بزرگ منطقه ای بدل شده است.
به عبارتی میشود گفت مرغ حتی قبل از انتشار اخبار تاسیسات زیر زمینی [راست یا دروغش را کاری ندارم] از قفس پریده بود و برای آمریکا راهی جز تعامل و حرف زدن از دیپلماسی باقی نمانده است.
خصوصا این روزها که ایران با دیپلماسی عزت مندانه خود آرایش منطقه را تغییر داده، بر قدرت خود افزوده و سبب تضعیف هژمونی آمریکا شده است.