خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 13 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ابوترابی فرد در نماز جمعه تهران:ناوگروه 86 دانش و ظرفیت استثنایی ایران را در برابر نگاه جامعه جهانی قرار داد- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 14:44
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به بازگشت غرورآفرین ناوگروه 86 و دریانوردی به دور کره زمین گفت: پیمایش 65 هزار کیلومتر و 4 بار عبور از خط استوا، دانش و تخصص و شجاعت و ظرفیت استثنایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را در برابر نگاه جامعه جهانی قرار داد.
مالك،دريايي،قرار،تهران،اقتدار،مصر،جمعه،قدرت،ابوترابي،هموار،گ ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران اقامه شد با اشاره به فرمان امام علی (ع) به مالک اشتر به عنوان فرماندار مصر، گفت: حضرت علی (ع) به مالک می‌فرمایند؛ ای مالک گاه باش در سرزمین مصر حاکمان مختلف حکومت کردند.
وی افزود: حضرت علی (ع) به مالک می‌فرمایند؛ ای مالک در مصر فراعنه حکومت کردند که نماد ظلم بودند.
قدرت راه را برای گناه هموار می‌کند
آنها به طور ویژه در فرمان حضرت علی (ع) به مالک اشتر مورد خطاب قرار گرفته‌اند.
امام جمعه موقت تهران در بخش‌های دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران اذعان داشت: در هفته‌ای که گذشت با رویدادهای مهمی مواجه بودیم که یکی از آنها در ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی دریایی راهبردی و اقتدار آفرین ناوگروه 86 در ایفای ماموریت شایسته این ناوگروه برای حرکت اقتدار آفرین و پیمایش کره زمین بود.
خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: حضور با اقتدار در اقیانوس‌های هند، آرام و اطلس و نیز عبور از تنگه مهم ماژلان واقعاً بی نظیر و استثنایی است.