خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 14 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟/«غریب»درجنگ با کمدی‌ها

مهر | فرهنگی و هنری | جمعه، 05 خرداد 1402 - 14:06
سعید خانی پخش‌کننده فیلم سینمایی «غریب» ضمن طرح این موضوع که این فیلم باید در جنگ با کمدی‌ها در اکران نوروز پیروز می‌شد، از نبود حمایت لازم از اکران فیلم‌هایی از این جنس انتقاد کرد.
فيلم،غريب،سينمايي،سينما،اكران،سينماهاي،مقدس،دفاع،حمايت،آثار، ...

خلاصه خبر

سعید خانی مدیرعامل شرکت سینمایی خانه فیلم و پخش‌کننده فیلم سینمایی «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی که با ورود به چرخه اکران آنلاین پرونده اکران عمومی خود را با ثبت فروش ۱۰ میلیارد تومانی در گیشه بست، در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اهمیت حضور این فیلم در ترکیب فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۲ گفت: نوروز امسال برای اهالی سینما موقعیت ویژه و حساسی بود چون بعد از سه سال بحرانی در پخش فیلم، بالاخره مخاطبان با سینما آشتی کردند و این تنوع نسبی در اکران باعث شد که طیف‌های مختلف به سینما بیایند.
پخش‌کننده «غریب» در مورد شرایط این فیلم در سینماهای کشور گفت: من این فیلم را در جشنواره دیدم و علاقه‌مند شدم پخش آن را بر عهده بگیرم اما باید بگویم به طور طبیعی فیلم‌هایی همچون «غریب» در اکران سینمایی نیازمند حمایت‌های ویژه در تبلیغات و پخش هستند تا در رقابت با آثار کمدی بتوانند مخاطبان خودش را به سینما بیاورند.
فیلم سینمایی «غریب» از آن دست فیلم‌هایی بود که بخشی از مخاطبان پنهان سینمای ایران را فعال کرد و به سالن‌ها آورد.