سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سهمیه آرد یک چهارم واحدهای نانوایی کاهش یافت

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | جمعه، 05 خرداد 1402 - 13:34
مشاور وزیر اقتصاد از کاهش سهمیه آرد یک چهارم نانوایی‌ها، خبر داد و گفت: ۷۵ درصد نانوایی های سراسر کشور با عدم تغییر یا افزایش سهمیه آرد مواجه شده‌اند.
نان،نانوايان،آرد،سهميه،كاهش،سامانه،فروش،عرضه،نانوا،طرح،هوشمن ...

خلاصه خبر

جلال افزود: در مرحله شناورسازی کاهش و افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها دائمی نیست.
اما اگر تراکنش غیر واقعی ثبت شود یا فروش نان انجام نشود سهیمه آرد نانوایان کم خواهد شد.
گفتنی است، تعداد کارتخوان‌های هوشمند عرضه نان نصب شده در نانوایی‌ها به عدد صد هزار رسیده است، کارتخوان‌هایی که علاوه بر عرضه نان در تعیین سهمیه آرد نانوایی‌ها هم نقش اساسی دارند.
مشاور وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه، موضوع طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان از اسفندماه سال ۱۴۰۱ وارد مرحله جدیدی شد، گفت: در فروردین ۱۴۰۲ در سراسر کشور این مرحله به اجرا درآمد تحت عنوان شناورسازی سهمیه آرد نانوایان که با رویکرد عادلانه سازی ساختار توزیع آرد یارانه‌ای در کشور شکل گرفت، منطق عملکرد به این صورت است که نانوایان محترم وقتی عملیات فروش نان را بر پایه کارتخوان‌های هوشمند انجام می‌دهند سامانه مرکزی طرح هوشمندسازی، پردازش‌های لازم را بر روی تراکنش‌ها انجام می‌دهد و بر پایه آن نظام تخصیص آرد یارانه‌ای به نانوایان اتفاق می‌افتد.
او افزود: اصولا در این طرح منطقی که حاکم بر طرح است این است که تا زمانی که نان در اختیار مردم قرار می‌گیرد تخصیص آرد یارانه‌ای هیچگونه محدودیتی ندارد، نانوایان مبتنی بر داده‌هایی که در سامانه وجود دارد و یکپارچگی که بین سامانه خرید آرد و سامانه فروش نان یعنی کارتخوان‌های هوشمند در کشور شکل گرفته، وظیفه‌ای دارند مبنی بر این که یک عرضه عمومی نان را به مردم انجام بدهند.
در واقع تراکنش‌های غیرواقعی و عدم تراکنش دلیل اصلی کاهش هست، اصولا هر گونه عرضه نان به مردم وقتی به صورت صحیح انجام می‌شود بدون هیچ نگرانی برای نانوا آرد معادلش تخصیص داده خواهد شد.